Штраф за допуск до роботи без оформлення трудового договору

Згідно з ч.3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Працівник має право звернутися до суду для захисту свого порушеного права. Відповідно до п.6 ст.232 КЗпП безпосередньо в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах розглядаються трудові спори за заявами працівників про оформлення трудових відносин у разі виконання ними роботи без укладення трудового договору та встановлення періоду такої роботи. При цьому,як відзначає ст. 235 КЗпП, орган, який розглядає трудовий спір, тобто суд, при винесенні рішення про:

• оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору;

• встановлення періоду такої роботи;

• встановлення періоду роботи на умовах неповного робочого часу;

• встановлення періоду роботи у разі фактичного виконання роботи повний робочий час.

Одночасно суд приймає рішення про:

1. нарахування та виплату працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді без урахування фактично виплаченої заробітної плати;

2. про нарахування та сплату відповідно до законодавства податку на доходи фізичних осіб та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановлений період роботи.

Пам’ятайте! Відповідно до ст. 265 КЗпП, посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника в разі:

• фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

• виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

Отже, у разі допуску до роботи без оформлення трудового договору працівник має право звернутися до суду для захисту свого порушеного права. Юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу за допуск до роботи без оформлення трудового договору.

Єрмакова Аліна

Автор : Єрмакова Аліна

1 621 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *