Юридична клініка презентує – судові дебати з цивільного права та процесу

Як цікаво провести свій вихідний цієї суботи, 26 листопада, дізналися учасники судових дебатів із цивільного права і процесу. Захід було створено спільними зусиллями нашої Юридичної клініки та Дебатного клубу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

У ролі суддів виступили викладачі нашого університету, серед яких: доц. каф. цивільного права № 1 Ісаєв Арсен Миколайович, доц. каф. цивільного права № 1 Крат Василь Іванович, асистент каф. цивільного права № 1 Дуденко Тетяна Володимирівна, здобувач каф. цивільного права № 1 Голубовський Ігор Васильович та асистент каф. цивільного процесу Коломайко Андрій Юрійович, а також аспірант каф. цивільного процесу Шпак Максим Володимирович, за що вдячні їм організатори та студенти.

Для змагань було розроблено цікаві фабули так, щоб студенти могли розглянути їх з протилежних сторін і щоб кожна сторона при успішному виступі могла відстояти свою позицію. Проте через невеликий обсяг практичних навичок студентам було важко застосувати положення норм процесуального права саме у судовому засіданні.

У дебатах брали участь чотири команди. До фіналу вийшли дві. Команда позивачів у складі: Дьомич Гліба Олександровича, студента 5 курсу 18 групи Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України, і Кривенко Дмитра Євгенійовича, студента 5 курсу 18 групи Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України, та команди відповідачів у складі: Горбачевської Тамари Ігорівни, студентки 3 курсу 4 групи факультету права та публічного адміністрування, а також студентки Одомич Анни Олександрівни 4 курсу 1 групи факультету права та публічного адміністрування.

Переможцем судових дебатів стала команда відповідачів, з чим ми і вітаємо дівчат. Вони були нагородженні спеціальним кубком. А кращим оратором судді обрали Гліба Дьомича.

Досвід, отриманий від усього процесу важкого переоцінити. Коли вислуховуєш позицію позивача і продумуєш найстійкіші контраргументи, відчуваєш справжній азарт юриста, який завжди прагне захистити свою точку зору. Такі заходи потрібно проводити якомога частіше для тих, хто хоче забезпечити собі успіх у суді на майбутнє у реальних справах.

Сподіваємося, що всі учасники залишилися задоволені та чекаємо на нові зустрічі такого формату!

Джулія Липало

Автор : Джулія Липало

2 507 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *