Захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості

Захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості

21.10.2020 року до ВРУ надійшов проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості». Перш за все, необхідність змін обумовлена нестабільністю банківської системи, яка яскраво виразила себе під час економічної кризи за останній період. При цьому, кількість колекторських компаній в Україні на сьогоднішній день нараховується більше 200.

Проблемою до того ж є те, що чинне законодавство не містить чітких правил поведінки для суб’єктів, які займаються колекторською діяльністю, а також не містить єдиних вимог взаємодії таких осіб з боржниками під час врегулювання простроченої заборгованості.  

Тому даний проект покликаний, по-перше, визначити чіткі межі термінів “врегулювання простроченої заборгованості” та “колекторська компанія”, по-друге, захищати права споживачів-боржників та обмежити доступ до ринку потенційно недобросовісних колекторів запровадивши Реєстр колекторських компаній. Відповідний законопроект було прийнято у першому читанні.

Що стосується соціально-економічних наслідків після прийняття проекту Закону, то у пояснювальній записці відзначається те, що «прийняття законопроекту дозволить вдосконалити чинне законодавство щодо врегулювання простроченої заборгованості, виходячи з конституційних принципів пріоритету прав і свобод людини і громадянина, а також забезпечити захист прав споживачів-боржників під час врегулювання простроченої заборгованості».

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості

Автор: Валерія Короленко

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

346 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *