Найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 02.09.2020 року

Верховна Рада України продовжує провадити законопроектну діяльність, а з її результатами Вас і надалі ознайомлює Юридична клініка, тому пропонуємо до вашої уваги найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 02.09.2020 року:

1. Законопроект № 3424. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від сплати судового збору у зв’язку з оскарженням постанов у справах про адміністративні правопорушення.

Прийнято за основу із скороченням строку підготовки. Даним законопроектом передбачається внесення змін до КУпАП щодо виправлення законодавчих колізій в частині термінології. Проект закону передбачає заміну дефініції “державне мито” на “судовий збір”.

Окрім того, законопроектом вносяться зміни до Закону України «Про судовий збір», який доповнюється нормою, що закріплює звільнення від сплати судового збору за подання скарги або позову щодо оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення.

2. Законопроект № 2031. Проект Закону про внесення змін до статті 3 Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд.

Прийнято. Даним законопроектом передбачається підвищення надбавки на догляд особам з інвалідністю. Зокрема, особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи з 75 відсотків до 150 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи Б I групи з 50 відсотків до 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; одиноким особам з інвалідністю з дитинства II і III груп, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу    потребують  постійного стороннього  догляду,  з 15 до  75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

3. Законопроект № 3623. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі.

Прийнято в першому читанні. Даним законопроектом передбачається внесення змін до ряду нормативно-правових актів щодо врегулювання питань обліку трудової діяльності працівника. Зокрема, пропонується встановити перехідний період строком п’ять років для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника. Окрім того, передбачається, що цифровізація відповідних документів щодо трудової діяльності здійснюватиметься працівником та роботодавцем з  обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Проектом закону також передбачається врегулювання дій з паперовою трудовою книжкою працівника після внесення відповідних відомостей до електронного Державного реєстру, а також внесення записів до неї за вимогою працівника. Разом з цим, запроваджується можливість автоматичного призначення пенсії зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію.

4. Законопроект № 3476. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні.

Прийнято в першому читанні. Даним законопроектом вносяться зміни до чинного законодавства щодо встановлення додаткових пільг з метою розвитку галузі електричного транспорту та машинобудування. Проектом закону  передбачається застосування податкової знижки щодо витрат на придбання легкових автомобілів, оснащених виключно електричними двигунами. Тимчасово звільнятимуться від ПДВ операції щодо імпорту товарів для виробництва транспортних засобів оснащених виключно електричними двигунами та ввезення (постачання) на територію України таких транспортних засобів.

Окрім того, звільняються від оподаткування доходу підприємства, що  отримують відповідний дохід здійснюючи виготовлення таких транспортних засобів та їх елементів. Передбачається також звільнення від збору на обов’язкове державне пенсійне страхування фізичних осіб, які набувають право власності на легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами.

5. Разом з цим, Верховною Радою України було ратифіковано ряд міжнародно-правових договорів.

Зокрема:

– Проект Закону про ратифікацію Угоди про спільне виробництво аудіовізуальних творів між Кабінетом Міністрів України та Урядом Канади 0040,

– Проект Закону про ратифікацію Договору між Україною та Королівством Марокко про правову допомогу у кримінальних справах та екстрадицію 0041,

– Проект Закону про ратифікацію Договору між Україною та Королівством Марокко про правову допомогу у цивільних і комерційних справах 0042,

– Проект Закону про ратифікацію Договору між Україною та Королівством Марокко про передачу засуджених осіб 0043,

– Проект Закону про ратифікацію Договору між Україною та Йорданським Хашимітським Королівством про передачу засуджених осіб 0044,

– Проект Закону про ратифікацію Договору між Україною та Йорданським Хашимітським Королівством про взаємну правову допомогу у кримінальних справах 0045,

– Проект Закону про ратифікацію Договору між Україною та Йорданським Хашимітським Королівством про видачу правопорушників 0046,

– Проект Закону про ратифікацію Договору між Україною та Йорданським Хашимітським Королівством про взаємну правову допомогу у цивільних справах 0047.

 

Огляд підготував:

Ромашко Олександр,

3 курс, ІПКЮ, 14 група.

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». 

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

11 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *