ФАЛЬШИВІ ДЗВІНКИ: РОДИЧ У БІДІ

Незважаючи на те, що поліція і ЗМІ постійно інформують людей про шахраїв і їх злочинні схеми, все ж число громадян, що стають жертвами таких шахраїв, не зменшується.

Однією з найпопулярніших шахрайських схем є дзвінок «родича», якого нібито затримала поліція, і яких просить про допомогу.

Шахраї дзвонять на мобільний, як правило, ввечері або вночі (номер набирають частіше навмання). Шахрай видає себе за поліцейського, слідчого, адвоката або медичного працівника. Він повідомляє особі, що відповіла на дзвінок, що його родич або друг став причиною дорожньої аварії, скоїв злочин або терміново потребує грошей з якоїсь іншої причини, щоб уникнути заведення кримінальної справи, компенсувати шкоду потерпілому або купити ліки тощо.

Особа переводить гроші на відповідний рахунок, який називає шахрай, після чого аферист зникає. Важливо пам’ятати у даному випадку, шахраї використовують ситуацію на свою користь, адже жертва перебуває у стресовому стані. Звісно, шахраї не забувають формулювати різні життєві ситуації з метою ввести людину у подібний стан. Окрім дзвінків з «поліції» використовуються фальшиві дзвінки з лікарні, коли повідомляють про нещасний випадок, який стався з членами сім’ї жертви чи з місця дорожньої транспортної пригоди  в яку потрапив все той же родич. Найчастіше шахраї не використовують імен чи детальної інформації про жертву. Проте, існують і винятки. У такому разі шахраї досліджують майбутню жертву та вивчають детальну інформацію про неї. Тому не варто втрачати спокій, навпаки, найкраще детально ознайомитися з ситуацією, щоб викрити можливі шахрайські дії.

Як захистити себе від перерахованих шахрайських дій?

– Отримавши подібний фальшивий дзвінок, зберігайте спокій.

– Задавайте уточнюючі питання, самі при цьому не видавайте ніякої інформації: «З ким я говорю?», «Як вас звати?», «Коли мій день народження?» та ін.

– Зробіть паузу, щоб подумати, попросіть передзвонити.

– Перевірте інформацію, зателефонуйте своїм близьким. Якщо з ними не вдається зв’язатися, спробуйте через деякий час ще раз.

– При перевірці використовуйте тільки ті контакти, які є у вас, а не запропоновані шахраями.

– Повідомте про підозрілий дзвінок в поліцію.

 

Автор: Царук Аріадна

Ця діяльність здійснюється завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

56 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *