Затвердження уряду щодо порядку формування та оприлюднення звітності у сфері фінмоніторингу

Відповідно до ст. 19 Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, який набрав чинності 28 квітня 2020 року,  суб’єктам державного фінансового моніторингу, правоохоронним та судовим органам, надано обов’язок забезпечувати формування комплексної адміністративної звітності у сфері фінансового моніторингу, Урядом затверджено відповідний порядок.

Звітність правоохоронних органів має включати інформацію про:

– Кількість справ, які розслідуються та осіб щодо яких ведуться кримінальні розслідування.

– Результати розслідувань кримінальних правопорушень

– Кількість запитів про взаємну правову допомогу та результати їх розгляду, інші міжнародні запити.

– Вартість заморожених, арештованих чи конфіскованих активів.

Судові органи мають звітувати про:

– Кількість кримінальних справа у відповідній сфері, які надійшли на розгляд до суду.

– Кількість розглянутих кримінальних справ.

– Кількість засуджених та суми штрафів, конфіскацій майна призначених судом за злочини у сфері запобігання та протидії.

Національний банк України, Міністерство фінансів України, Міністерство юстиції України, Міністерство та Комітет цифрової трансформації України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку – суб’єкти державного фінансового моніторингу, мають включати інформацію про:

– Кількість суб’єктів первинного фінансового моніторингу, які мають відповідні ліцензії чи документи на право здійснення такої діяльності, у зв’язку з чим в особи виникає статус суб’єкта первинного фінансового моніторингу.

– Кількість проведених перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу.

– Кількість виявлених порушень та застосовані заходи впливу.

Уся вищезазначена інформація оприлюднюється 20 лютого кожного року на офіційному сайті Держфінмоніторингу, на основі якої будуть проводитися оцінки ризиків у сфері щодо боротьби з відмивання грошей, фінансування тероризму тощо. У свою чергу, у результаті оцінки ризиків, будуть визначені рекомендації щодо забезпечення та посилення окремих видів економічної діяльності та секторів, що підпадають під відповідне законодавство. Реалізація зазначених положень забезпечить технічну відповідність українського законодавства Міжнародним стандартам FATF.

 

Автор: Червяков Микита

Ця діяльність здійснюється завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору»

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

74 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *