Найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 16.07.2020 року

Верховна Рада України продовжує провадити законопроектну діяльність в умовах карантину, а з її результатами Вас і надалі ознайомлює Юридична клініка, тому пропонуємо до вашої уваги найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 16.07.2020 року

 

1. Законопроект №3648 Проект Закону про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові

Прийнято за основу. Проектом закону пропонується прийняти новий закон щодо безпеки та якості донорської крові та компонентів крові, забезпечивши відповідність його положень вимогам європейського регулювання. Зокрема, встановити вимоги та стандарти щодо безпеки та якості донорської крові і компонентів крові, що відповідають вимогам, передбаченим Директивами ЄС.

Окрім цього, законопроектом пропонується забезпечити умови для інформатизації системи крові України шляхом створення Національного реєстру донорів крові або компонентів крові, а також осіб, що не можуть бути донорами, а також забезпечити створення та функціонування Компетентного органу для здійснення ліцензування діяльності суб’єктів системи крові, контролю за їх діяльністю, забезпечення збору та обробки інформації.

 

2. Законопроект №3640 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті

Прийнято. Проектом закону пропонується внести зміни до Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті». Зокрема, в частині, що стосується уточнення певних правових конструкцій, поширення неможливості позбавлення житла осіб, які хоч і не зареєстровані в іпотечному житлі, однак фактично в ньому  проживають.

Окрім цього, законопроектом пропонується внести зміни до  Кодексу України з процедур банкрутства в частині вилучення норми щодо втрати чинності  Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» з 21.10.2020.

 

3. Законопроект №3485 Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства

Прийнято. Проектом закону пропонується внести зміни до Виборчого кодексу та деяких інших нормативно-правових актів, з метою вдосконалення виборчого законодавства, а саме, встановити, що позачергові місцеві вибори, проміжні, перші, додаткові проводитимуться двічі на рік – в останню неділю березня та останню неділю жовтня.

Окрім цього, пропонується встановити відповідальність за підробку документів для реєстрації особи, висунутої кандидатом на вибори, а також подання для проведення такої реєстрації завідомо підроблених документів та деякі інші зміни, що стосуються реєстрації кандидатів, можливості використання у виборчому процесі електронних сервісів, деталізації повноважень регіональних та територіальних представництв Центральної виборчої комісії, тощо.

 

Огляд підготувала:

Чорна Вікторія

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

59 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *