Найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 19.05.2020 року

Верховна Рада України продовжує провадити законопроектну діяльність в умовах карантину, а з її результатами Вас і надалі ознайомлює Юридична клініка, тому пропонуємо до вашої уваги найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 19.05.2020 року:

1. Законопроект № 2521. Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про систему іномовлення України” (щодо програмної політики та території розповсюдження).

Прийнято. Даним законопроектом передбачається внесення змін щодо використання української мови для належного інформаційного забезпечення окремих тимчасово-окупованих та прикордонних територій, а саме щодо ефірного, наземного аналогового і цифрового мовлення та мовлення в кабельних мережах.

2. Законопроект № 2621. Проект Закону про внесення зміни до статті 364 Кримінального кодексу України щодо уточнення ознак окремих злочинів у сфері службової діяльності.

Прийнято в першому читанні. Даним законопроектом передбачається внесення зміни до статті 364 Кримінального кодексу України  в частині уточнення істотної шкоди в зазначених нормах Кодексу. Відповідно до зазначених змін, істотною шкодою вважається така шкода, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

3. Законопроект № 2325. Проект Закону про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України.

Прийнято в першому читанні. Даним законопроектом передбачається внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо заміни назви державного свята “День захисника України” на “День захисників України”. Також у проекті закону містяться пропозиції Президентові України щодо приведення нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

4. Законопроект № 2372. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії.

Прийнято. Даним законопроектом передбачається внесення змін до Законів України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» і «Про ліцензування видів господарської діяльності» щодо непоширення дії зазначених законів на нагляд за дотриманням вимог безпеки використання ядерної енергії та ліцензування діяльності у сфері використання ядерної енергії.

5. Законопроект № 2680. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації дорожнього будівництва та удосконалення законодавства у сфері містобудівної діяльності.

Прийнято в першому читанні. Даним законопроектом передбачається скасування необхідності отримання дозволу на виконання будівельних робіт з реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг, що за класом наслідків належать до об’єктів з середніми та значними наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України «Про оцінку впливу на довкілля», та запровадження отримання права на виконання вказаних будівельних робіт на таких спорудах на підставі повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Окрім того, проектом закону пропонується уточнення терміну «будівництво» у профільних нормативно-правових актах, а також взаємоузгодження актів законодавства з питань дорожнього будівництва та містобудівної діяльності.

6. Законопроект № 2788-д. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв’язку.

Прийнято в першому читанні. Даним законопроектом передбачається запровадження системи поштових рахунків, вводиться та визначається термін «поштовий рахунок». Також проектом закону передбачається перелік фінансових послуг, які зможе надавати національний оператор поштового зв’язку АТ «Укрпошта». До таких послуг відносяться відкриття та ведення поштових рахунків, проведення розрахункових банківських операцій, випуск та обслуговування платіжних карток, залучення коштів фізичних та юридичних осіб.

7. Законопроект № 2424. Проект Закону про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України.

Прийнято в першому читанні. Даним законопроектом передбачається стягнення державного збору із суб’єкта авіаційної діяльності. Проектом закону визначаються особливості справляння державного збору за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України.

Окрім того, встановлюється відповідальність за порушення порядку або строків сплати зазначеного збору із суб’єктів авіаційної діяльності.

 

Огляд підготував:

Ромашко Олександр,

2 курс, ІПКЮ, 14 група.

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Висловлені в цій публікації думки необов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

167 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *