Bank ID

Розглядаючи верифікацію картки клієнту при здійсненні фінансових операцій в інтернеті, неабиякої уваги потребує один із сучасних способів надійної перевірки особи – Система BankID. Завдяки технології BankID клієнт має змогу швидко і безпечно отримати будь-які послуги в Інтернеті, зокрема адміністративні та банківські послуги. Система BankID підтверджує особу користувача дистанційно. Проаналізуємо більш детально питання стосовно того, які саме установи підтримують цей сервіс, які дані можуть бути передані при цьому і яким чином здійснюється верифікація за допомогою BankID.

Варто зазначити, що дана технологія майже не відрізняється від звичайної перевірки ваших документів і клієнтських даних у банках в режимі оф-лайн. Держава в особі Національного банку України гарантує повну надійність і безпеку ваших даних та контролює їх зберігання. Дана операція верифікації можлива при взаємодії з державними органами в он-лайн режимі (наприклад, оформлення субсидій), для авторизації на сайтах та при здійсненні інших операцій в Інтернеті за допомогою картки. Ця технологія передбачає перевірку таких даних, як:

– Прізвище, ім’я, по-батькові клієнта;

– Дати народження;

– Реєстраційного номеру облікової картки платника податків;

– Адреси реєстрації;

– Номеру телефону;

– e-mail;

– Скан-копії паспорта або іншого документа, який посвідчує особу, та реєстраційного номеру облікової картки платника податків.

Завдяки цим даним є чудова можливість отримати достовірні дані про клієнта, провести надійну і повну верифікацію, яка дозволить безпечно отримати необхідну інформацію, здійснити намічені операції і запобігти махінаціям шахраїв.

На сьогодні цю технологію підтримують 2 провайдери: Національний банк України та Приватбанк, – які дозволяють безперешкодно провести верифікацію клієнтів. Від Національного банку України цю операцію здійснюють Ощадбанк та Радабанк, а також інші державні установи, а на основі Приватбанку – сам «Приватбанк», «А-Банк», «Банк Південний» та «Банк Конкорд». Варто наголосити також, що наразі проводяться тестування цієї системи на основі й інших банків і готується їх підключення.

Процедура верифікація за допомогою BankID включає в себе наступні етапи:

1. Клієнт обирає на потрібному сайті “Увійти через BankID”. Також дану операцію можна провести через сайт Національного банку України https://id.bank.gov.ua/ у разі взаємодії з такими установами, наприклад як Єдиний державний портал адміністративних послуг, Єдина система місцевих петицій та інші, запропоновані на вище вказаному сайті;

2. З перерахованих банків обирає свій банк;

3. Необхідно надати згоду на передачу інформації, яка буде зазначена на сайті шляхом введення логіна і пароля свого інтернет-банку;

4. Ввести пароль, який прийде СМС-повідомленням. Слід відзначити, що є інші способи авторизації, які можуть відрізнятися залежно від банків;

5. Банк передасть державному сайту необхідну інформацію для підтвердження особи клієнта (скан-копії документа, який посвідчує особу, та індивідуальний податковий номер.

Підсумовуючи, варто наголосити, що завдяки таким способам верифікації особи клієнтів, як BankID, ви можете бути впевнені у надійності та безпеці ваших операцій в Інтернеті та не хвилюватися, що ваші дані і ваше ім’я будуть використовуватися шахраями для незаконних операцій.

 

Автор: Потапова Лоліта

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Висловлені в цій публікації думки необов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

164 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *