Огляд законодавчих змін від 29.04.2020 року

У зв’язку з поширенням коронавірусного захворювання COVID-19, Кабінет Міністрів України вживає надзвичайних заходів, що знаходить своє вираження у процесі нормотворення з результатами якого Вас ознайомить Юридична клініка. Таким чином, пропонуємо до вашої уваги огляд законодавчих змін від 29.04.2020 року:

1. Постанова від 29 квітня 2020 р. № 313. Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211.

Прийнято. Даною Постановою передбачається відновлення функціонування агропродовольчих ринків, які є операторами ринку харчових продуктів відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Необхідною умовою такого функціонування є дотримання протиепідемічних вимог до діяльності агропродовольчих ринків, встановлених головним державним санітарним лікарем України. Даною Постановою також передбачаються відповідні зобов’язання Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо забезпечення протиепідемічних вимог під час функціонування продовольчих ринків, а також зобов’язання головного санітарного лікаря щодо затвердження таких протиепідемічних вимог.

Окрім того, Кабінетом Міністрів України в зв’язку з нинішньою ситуацією з COVID-19 прийнято рішення щодо внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 126 і від 22 вересня 2016 р. № 714, якими передбачається скорочення фінансування Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року.

Уряд також схвалив Постанову «Про внесення змін до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва», відповідно до якої поліпшується становище суб’єктів мікропідприємництва та малого підприємництва при здійсненні рефінансування та погашення заборгованості за кредитними зобов’язаннями.

Окрім того, Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 р. № 100», відповідно до якої передбачається зміна обсягу та порядку надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів”.
Кабінетом Міністрів України також було затверджено Порядок функціонування єдиного рахунку відповідно до статті 351 Податкового кодексу України.

Разом з цим, Кабінетом Міністрів України було затверджено Постанову «Деякі питання відвідування адміністративних будівель із застосуванням відображення інформації, що міститься в документах, в електронному вигляді». Даною Постановою передбачається можливість відвідування Будинку Уряду посадовими і службовими особами, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства на підставі відображення інформації, що міститься у відповідних документах, в електронному вигляді з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг “Портал Дія”, яке пред’являється особою через зазначений мобільний додаток.

Даною Постановою також встановлюється зобов’язання інших органів виконавчої влади протягом місяця з дня набрання чинності даною Постановою забезпечити можливість такого відвідування.

Огляд підготував:
Ромашко Олександр,
2 курс, ІПКЮ, 14 група.

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Висловлені в цій публікації думки необов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

135 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *