Огляд законодавчих змін від 04.05.2020 року

У зв’язку з поширенням коронавірусного захворювання COVID-19, Кабінет Міністрів України вживає надзвичайних заходів, що знаходить своє вираження у процесі нормотворення з результатами якого Вас ознайомить Юридична клініка. Таким чином, пропонуємо до вашої уваги огляд законодавчих змін від 04.05.2020 року:

 Постанова від 04 травня 2020 р. № 332. Про внесення змін до пункту 8 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211.

Прийнято. Даною Постановою регламентуються винятки, за якими заклади охорони здоров’я на період дії карантину можуть проводити планові заходи з госпіталізації та планові операції. Зокрема, до таких заходів віднесено надання медичної допомоги на території областей, м. Києва, в яких заповненість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50 відсотків, надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів, надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим, надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями, надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах. Передбачається також можливість здійснення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації та планових операцій, якщо внаслідок їх відтермінування існує значний ризик для життя. Разом з цим, пацієнти, яким надається така медична допомога, підлягають обов’язковому тестуванню на наявність короновірусу SARS-CoV-2.

Окрім того, Кабінетом Міністрів України в зв’язку з нинішньою ситуацією з COVID-19 прийнято рішення щодо продовження карантинних заходів на території України до 22 травня разом з поступовим скасуванням обмежувальних заходів починаючи з 11 травня. Зокрема, серед запропонованих послаблень: відкриття парків, скверів, зон відпочинку, перукарень, салонів краси, літніх майданчиків кафе і ресторанів. Також Уряд розглядає можливість дозволити роботу закладів громадського харчування на виніс, оптову і роздрібну торгівлю непродовольчими товарами (окрім зон розваг та фудкортів у ТРЦ); роботу закладів побутового обслуговування, музеїв, бібліотек, а також тренування спортивних команд на закритих базах тощо.

На разі фінальний текст Постанови доопрацьовуватиметься Міністерством охорони здоров’я разом із іншими відомствами протягом декількох днів.

 

Огляд підготував:

Ромашко Олександр,

2 курс, ІПКЮ, 14 група.

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Висловлені в цій публікації думки необов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

151 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *