Найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 16.04.2020 року

Верховна Рада України продовжує провадити законопроектну діяльність в умовах карантину, а з її результатами Вас і надалі ознайомлює Юридична клініка, тому пропонуємо до вашої уваги найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 16.04.2020 року:

1. Законопроект № 2654. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж).

Прийнято за основу. Даним законопроектом передбачається посилення кримінальної та адміністративної відповідальності осіб за пошкодження, руйнування складових телекомунікаційної мережі. Проектом закону пропонується внести відповідні зміни до статті 360 Кримінального кодексу України та статті 147 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Окрім того, даним законопроектом передбачається приведення статті 360 Кримінального кодексу України та статті 147 Кодексу України про адміністративні правопорушення у відповідність до актуального законодавства у сфері телекомунікацій.

2. Законопроект № 2653. Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Прийнято в цілому. Даним законопроектом передбачається надати право Кабінету Міністрів України приймати рішення щодо визначення адміністративних центрів територіальних громад та територій територіальних громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів.

Окрім того, даним проектом закону передбачається ввести поняття адміністративного центру територіальної громади та території територіальної громади.

3. Законопроект № 1043. Проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури.

Прийнято в цілому. Даним законопроектом передбачається внесення змін до Регламенту Верховної Ради України, за якими не менш як одна третина від конституційного складу народних депутатів, Президент України або Кабінет міністрів України може внести проект постанови Верховної Ради про скасування рішення Верховної Ради про прийняття закону, постанови чи іншого акта Верховної Ради в цілому. І тільки за процедурними рішеннями Верховної Ради може бути проведено обговорення врахованої головним комітетом пропозиції, поправки з наступним голосуванням щодо її прийняття, виключення в цілому чи її частини. У такому ж порядку може бути порушено питання про розгляд пропозиції, поправки до відповідного тексту статті законопроекту, прийнятого в першому читанні, але відсутньої у запропонованій головним комітетом редакції та проведено обговорення відхилених головним комітетом пропозицій, поправок, що стосуються цих статей.

 

Огляд підготував:

Ромашко Олександр,

2 курс, ІПКЮ, 14 група.

 

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

163 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *