Е-паспорти в мобільному додатку “Дія”

Україна робить ще один крок у майбутнє. Кабінетом Міністрів України 15 квітня 2020 року було прийнято постанову “Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон” , зміст якої полягає у тому, що в Україні, найближчим часом, громадяни зможуть використовувати електронні версії ID-картки та закордонного паспорта. Відповідні документи будуть доступні в мобільному додатку “Дія”.

«Україна – одна з перших у світі, що реалізувала цифровий паспорт у смартфоні. Проте, ми маємо найбільш повний перелік життєвих ситуацій, коли українці можуть застосовувати цифровий паспорт і не турбуватися про наявність при собі паперового чи пластикового аналогу. Наша мета, щоб згодом людині взагалі не довелося більше носити з собою документи, а всі вони були доступні в смартфоні», – зауважує Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Перелік ситуацій коли особі необхідно мати при собі паспорт та пред’явити його:

– Якщо зупинила поліція та просить пред’явити документ ідентифікації особи.

– Під час пересування літаком чи поїздом у межах України.

– При отриманні поштових послуг та проведенні банківських операцій.

– При купівлі тютюнових та алкогольних виробів у магазинах.

– При вході до адміністративних закладів та отриманні державних послуг.

У цих ситуаціях необхідно застосовувати паспорт або інше посвідчення ідентифікації особи. Тож, найближчим часом, навіть коли особа забула або просто не взяла такий документ, вона може скористатися електронним паспортом або закордонним електронним паспортом, який теж може бути встановлений у мобільному додатку “Дія”. Відповідна реформа дуже актуальна в сьогоднішніх умовах, у період карантину. Кабінет Міністрів України запевняє, що цифровий паспорт буде надійно захищеним і що мобільний застосунок не збирає і не зберігає їх, а лише відображає ту інформацію, яка є у реєстрах.

З тестом нормативно-правового акту можна ознайомитись за посиланням – https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-realizaciyu-eksperimentalnogo-pr-a278

 

Автор: Червяков Микита

 

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

181 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *