Режим надзвичайної ситуації в Україні через Коронавірус

На даний проміжок часу весь світ перебуває у стані потрясіння від пандемії Коронавірусу (COVID-19). Хвороба поширюється досить швидко, що змушує держав застосовувати різні заходи протидії вірусу. Україна вже запровадила карантин та в деяких містах ввела надзвичайний стан. Такі дії з боку держави є різкими та жорсткими, але дані заходи необхідні задля протидії поширення вірусу. Отже, якщо буде введено режим надзвичайної ситуації по всій території держави, як це буде виглядати?

На даний момент, режим надзвичайної ситуації встановлено на всій території Київської області. 18 березня Київська обласна державна адміністрація прийняла рішення на позачерговому засіданні про ведення режиму надзвичайного стану, на всій території Київської області. Дану ситуацію спричинену COVID-19 вирішили класифікувати, як “Медико-біологічну надзвичайну ситуацію природного характеру регіонального рівня”.

Так, згідно з частиною 2 статті 78 Кодексу цивільного захисту населення України, у разі виникнення надзвичайної ситуації з тяжкими наслідками за рішенням, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування в Україні або у межах конкретної її території тимчасово вводиться режим надзвичайної ситуації, у межах конкретної її території тимчасово вводиться режим надзвичайної ситуації.

Відповідно до Положення про єдину державну систему цивільного захисту, затверджену постановою Кабінету Міністрів від 9 січня 2014 року № 11 – підставами для тимчасового введення в Україні або в межах конкретної її території для єдиної державної системи цивільного захисту режиму надзвичайної ситуації на регіональному рівні є виникнення надзвичайної ситуації, що класифікується як ситуація регіонального рівня.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України Про Порядок класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями від 24 березня 2004 року № 368, а саме п. 5, надзвичайна ситуація регіонального рівня, визначається такою:

1) Яка поширилась на територію двох чи більше районів (міст обласного значення) Автономної Республіки Крим, областей, а для її ліквідації необхідні матеріальні і технічні ресурси в обсягах, що перевищують можливості цих районів, але не менш як 1 відсоток обсягу видатків відповідних місцевих бюджетів (надзвичайна ситуація регіонального рівня за територіальним поширенням);

2) Яка призвела до загибелі від 3 до 5 осіб або внаслідок якої постраждало від 50 до 100 осіб, чи було порушено нормальні умови життєдіяльності від 1 тис. до 10 тис. осіб на тривалий час (більш як на 3 доби), а збитки перевищили 5 тис. мінімальних розмірів заробітної плати;

3) Збитки від якої перевищили 15 тис. мінімальних розмірів заробітної плати.

Режим надзвичайної ситуації не дуже вплине на повсякденне життя людей, особливо у стані карантину. Такий захід обмежить поширення вірусу по всій території області та держави в цілому. Тож, режим надзвичайної ситуації у Київській області передбачає наступне:

– обмежується в’їзд і виїзд на територію області;

– поліція переходить на посилений режим роботи;

– забороняється діяльність партій, громадських організацій;

– вводиться комендантська година;

– забороняються страйки, концерти та інші масові заходи;

Але не слід піддаватися паніці, такі дії з боку держави є протидією поширення вірусу. Тому залишайтесь удома, слідкуйте за новинами та будьте здорові.

Детальніше ознайомитися з вищевказаними нормативно-правовими актами можна за посиланнями:

1) Кодекс цивільного захисту населення України – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5403-17#n1079

2) Постанова Кабінету Міністрів від 9 січня 2014 року № 11 Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/11-2014-%D0%BF#Text

3) Постанова Кабінету Міністрів України Про Порядок класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями від 24 березня 2004 року № 368 – https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/368-2004-%D0%BF#Text

 

Автор: Червяков Микита, 3-ій курс

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Висловлені в цій публікації думки необов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

257 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *