Нововведення щодо сплати ЄСВ

«Підготовлений і запропонований сьогодні законопроект дозволяє нам пом’якшити наслідки для економіки і для кожного окремого громадянина, тому буду просити підтримати вас цей законопроект..», ̶ саме з такими словами 17 березня 2020 року виступив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у стінах Верховної Ради. Розглядаючи на засіданні законопроекти щодо заходів боротьби з епідемією, Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Сутність цих заходів полягає у введенні деяких податкових пільг у зв’язку з певними обмеженням, які виникли під час карантину.

Відповідно до цього закону були внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», у зв’язку з цим тимчасово звільняються на період з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня від нарахування, обчислення та сплати єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ) фізичні особи-підприємці, особи, які займаються незалежною професійною діяльністю (науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою, викладацькою, медичною, релігійною, юридичною) та члени фермерських господарств. Дане рішення було пов’язано безпосередньо із призупиненням роботи осіб у зв’язку із карантином і відсутністю можливості отримувати прибуток на цей період.

З цього приводу доцільно наголосити й на іншому аспекті змін, а саме –скасування штрафних санкцій за такі правопорушення, а саме за:

  • несвоєчасну сплату ЄСВ;
  • неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності до податкових органів.

Також на підставі Закону про внесення змін варто відзначити, що вище зазначені особи звільняються від нарахування і сплати пені, тобто відсотків за несвоєчасну сплату ЄСВ.

Також, на основі змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» було внесено зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо того, що даний період включається до страхового стажу та страхові суми буде сплачено у розмірі мінімального страхового стажу для вищезазначених осіб. Тобто, за Законом громадяни мають право на пенсійне забезпечення за умови набуття необхідного стажу, який наразі складає 27 років, отримання якого зумовлено щомісячним внесенням певного страхового збору. У зв’язку із цими змінами, фізичним особам-підприємцям, самозайнятим особам і членам фермерських господарств не варто хвилюватися за нарахування стажу на період карантину, адже він буде автоматично зарахований.

Не хворійте та будьте здорові!

 

Автор: Потапова Лоліта

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Висловлені в цій публікації думки необов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

281 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *