ТОП 5 законопроектів Верховної Ради України від 05.02.2020 року

Верховна Рада України продовжує провадити законопроектну діяльність, а з її результатами Вас і надалі продовжує ознайомлювати Юридична клініка. Таким чином, пропонуємо до вашої уваги ТОП 5 законопроектів Верховної Ради України від 05.02.2020 року:

  1. Законопроект № 2042. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики.

Передано на повторне друге читання. Даним законопроектом урегульовується питання доступу до відповідних електронних комунікацій користувачами даної інфраструктури, а також операторів електронних комунікацій при переході права власності на об’єкти інфраструктури, де розміщується такі комунікації. Передбачається заборона вимог щодо укладення інших видів договорів для забезпечення доступу, окрім договору з доступу. Окрім того, передбачається стягнення плати за доступ до інфраструктури електронних користувачами таких комунікацій, розмір якої визначається даним законопроектом .

  1. Законопроект № 1149. Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності за порушення пожежної безпеки в лісах).

Прийнято. Даним законопроектом передбачається внесення змін до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині посилення санкцій за порушення норм протипожежної безпеки, а також за випадки, в яких такі порушення призвели до знищення або пошкодження лісу. Посилюється також відповідальність посадових осіб за порушення таких норм.

  1. Законопроект № 1220. Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про нотаріат” (щодо усунення законодавчих колізій та прогалин).

Прийнято за основу. Даним законопроектом передбачається внесення змін до Закону України «Про нотаріат» щодо оновлення термінології та приведення її у відповідність до чинного законодавства, зокрема Цивільного кодексу України. Проектом Закону пропонується деталізація процедури визначення місця проживання для малолітніх та недієздатних осіб. Окрім того, уточняються право нотаріуса щодо здійснення державної реєстрації та коло осіб, уповноважених на здійснення нотаріальних дій.

  1. Законопроект № 2083. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян.

Не прийнято. Даним законопроектом передбачається спрощення процедури доведення права на пенсію через необов’язковість наявності відповідних паперових документів для осіб, що змушені були залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Окрім того, даним проектом Закону гарантується здійснення права на пенсійне забезпечення для осіб, які залишились жити на територіях, на яких органи державної влади тимчасово не виконують своїх повноважень.

  1. Законопроект № 2379. Проект Закону про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів.

Прийнято за основу. Даним законопроектом вносяться доповнення до Лісового кодексу України щодо визначення поняття національної інвентаризації лісів, цілей її проведення та джерел фінансування. Окрім того, в рамках інвентаризації, передбачається збір, узагальнення та повідомлення статистичних даних щодо актуального стану лісів України в загальнодержавному масштабі.

 

Огляд підготував:

Ромашко Олександр,

2 курс, ІПКЮ, 14 група.

 

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

242 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *