ТОП 3 законопроектів Верховної Ради України від 06.01.2020 року

Верховна Рада України продовжує провадити законопроектну діяльність, а з її результатами Вас і надалі продовжує ознайомлювати Юридична клініка. Таким чином, пропонуємо до вашої уваги ТОП 3 законопроектів Верховної Ради України від 06.01.2020 року:

  1. Законопроект № 0901. Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 16.01.2020 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проекту Закону України “Про повну загальну середню освіту”.

Не прийнято. Даним законопроектом пропонується скасування рішення Верховної Ради України від 16.01.2020 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» зважаючи на його невідповідність Конституції України, зокрема з точки зору можливості дискримінації російськомовного населення, та порушення процедури прийняття та розгляду  проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту», передбаченої Регламентом Верховної Ради України.

  1. Законопроект № 1210-П. Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття в другому читанні та в цілому як закон проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві.

Не прийнято. Даним законопроектом передбачається скасування рішення Верховної Ради України від 16.01.2020 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві, зважаючи на допущені порушення Регламенту Верховної Ради України при розгляді та прийнятті відповідного законопроекту.

  1. Законопроект № 2178-10. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Розгляд перенесено. Під час пленарного засідання Верховної Ради України від 06.02.2020 року, Українським парламентом було розглянуто 184 поправки до Законопроекту №2178-10, основний зміст яких ми коротко для Вас охарактеризуємо. Даним законопроектом передбачається закріплення законодавчого забезпечення впровадження вільного ринку землі. Проектом Закону скасовується заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності з 01.10.2020 року, визначається перелік осіб, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, встановлюються обмеження щодо набуття такого права власності іноземними особами та максимальної площі земельних ділянок у власності особи. Окрім того, – встановлюється мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах, забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення селянського господарства, які їм належать на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння з можливістю розстрочення платежу на 5 років,      забезпечується переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки.

  1. Також народні обранці голосували правки до Законопроекту № 2178-10. Всього було проголосовано 184 правки, при цьому кожна з правок була відхилена.

 

Огляд підготував:

Ромашко Олександр,

2 курс, ІПКЮ, 14 група.

 

 

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

185 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *