ТОП-5 правових актів за які проголосували 19.12.2019 року.

1. Законопроект № 2513. Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою.

Прийнято за основу. Даним законопроектом передбачається визначення таких понять як «злодій в законі», «злочинна спільнота», які повинні лягти в основу кваліфікації окремих злочинів, передбачених кримінальним кодексом. Криміналізується створення злочинних організацій, а участь у них виступає обтяжуючою обставиною при вчиненні злочину. Передбачаються також зміни до інституту співучасті щодо членства у злочинній спільноті. Даний законопроект спрямовано на протидію організованій злочинності.

2. Законопроект № 2240. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину. 

Прийнято в цілому. Даним законопроектом передбачається внесення змін, що стосуються процедури отримання спеціальних дозволів на видобування бурштину, проведення відкритих аукціонів для надання таких дозволів, екологічної оцінки такої господарської діяльності та спрощення адміністративної процедури для здійснення такої господарської діяльності. Окрім того, даним законопроектом посилюється кримінальна та адміністративна правова відповідальність за незаконний видобуток бурштину та порушення вимог щодо видобутку корисних копалин.

3. Законопроект № 0978. Пропозиції Президента до Виборчого кодексу України.

Прийнято в цілому. Даним законопроектом передбачається доповнення та зміна відповідних положень проекту Виборчого кодексу України щодо «закритих списків», посиленого відходу від мажоритарної виборчої системи на місцевому та загальнодержавному рівнях, обмеження чисельності депутатів місцевих рад. Зміни стосуються також введення республіканських виборчих списків, поліпшення доступу до виборчого процесу окремих категорій громадян. Окрім того, змінено обсяг та порядок державної компенсації щодо передвиборчої агітації.

4. Законопроект № 2284. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів.

Прийнято за основу. Даним законопроектом передбачається викладення Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» у новій редакції, а саме, а у вигляді Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки». Змістовними змінами стало законодавче закріплення деривативних фінансових інструментів на ринку капіталу та посилене гарантування виплат за облігаціями. Окрім того, урегульовується питання емісії цінних паперів та процес неттінгу, що говорить про модернізацію правового регулювання ринку цінних паперів, ринку капіталу та організованих товарних ринків.

5. Законопроект № 2288. Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового порядку застосування статей 470 та 481.

Прийнято в цілому. Даним законопроектом вносяться зміни до перехідних положень Митного кодексу України в частині притягнення до адміністративної відповідальності за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України. Відповідно до даного законопроекту після 31 грудня 2019 року наставатиме адміністративна відповідальність за зазначеними статтями, санкції яких буде знижено до попереднього рівня.

 

Огляд підготував:
Ромашко Олександр,
2 курс, ІПКЮ, 14 група.

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

268 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *