ТОП 5 законопроектів Верховної Ради України від 20.12.2019 року.

Наприкінці року Верховна Рада України продовжує плідно працювати, а з результатами цієї праці Вас продовжує ознайомлювати Юридична клініка. Таким чином, пропонуємо до вашої уваги ТОП 5 законопроектів Верховної Ради України від 20.12.2019 року:

  1. Законопроект № 2457. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині.

Прийнято в цілому. Даним законопроектом передбачається формування єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Окрім того, даний акт передбачає встановлення адміністративної відповідальності за порушення вимог щодо трансплантації анатомічних матеріалів людини та посилює кримінальну відповідальність щодо таких правопорушень. Законопроектом також пропонується замінити центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації та здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією на координаційний центр з питань трансплантації.

  1. Законопроект № 2589. Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” щодо Фонду розвитку підприємництва.

Прийнято за основу. Даним законопроектом передбачається корегування Державного бюджету України шляхом створення Фонду розвитку підприємництва. До фонду передбачається залучити кошти від дострокового погашення векселів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Окрім того, метою створення даного фонду визначається стимулювання підприємництва шляхом здійснення вигідного кредитування.

  1. Законопроект № 2428. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невідкладних заходів у сфері охорони здоров’я.

Прийнято в цілому. Даним законопроектом передбачається система реорганізаційних заходів, зокрема щодо перенесення терміну запровадження програми медичних гарантій для усіх видів медичної допомоги на 1 квітня 2020 року, законодавчого закріплення перетворення установ у випадках, передбачених законом, а також визначення пільгового періоду для здійснення такого перетворення закладами охорони здоров’я. Проектом Закону також передбачено поширити на водіїв бригад екстреної медичної допомоги умови оплати праці та заходи соціального захисту, передбачені для медичних працівники системи екстреної медичної допомоги.

  1. Законопроект № 1198. Проект Закону про внесення зміни до статті 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо посилення соціального захисту окремих категорій осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Прийнято в цілому. Даним законопроектом передбачається внесення змін щодо соціальних гарантій ветеранів та волонтерів, що внаслідок воєнних дій отримали інвалідність. Даним актом передбачається надання безоплатної медичної допомоги та здійснення лікування таких осіб в закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Міністерства внутрішніх справ України, інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.

  1. Законопроект № 2524. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців.

Прийнято за основу. Даним законопроектом вносяться зміни до Податкового кодексу України стосовно спрощення взаємодії податкової та платників податків та розширення спектру послуг, доступних через електронний кабінет платника податків. Передбачається зменшення паперового документообігу шляхом автоматичної реєстрації документів електронним сервісом та скасування обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів та витрат. Окрім того, з переліку послуг електронного сервісу виключаються функції, пов’язані зі здійсненням митної діяльності у зв’язку з відмежуванням митної служби від податкової.

 

Огляд підготував:

Ромашко Олександр,

2 курс, ІПКЮ, 14 група.

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

327 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *