Програма діяльності Кабінету Міністрів України – чи реально втілити в життя?

29 вересня Кабінет Міністрів України затвердив та подав до Верховної Ради України Програму діяльності Кабінету Міністрів України. Основними, пріоритетними цілями програми є зріст ВВП на 40 %,  створення нових робочих місць, розвиток інфраструктури, забезпечення українця на мінімальну зарплату, боротьба з забрудненням клімату, позитивна зміна демографічного тренду.

Слід сказати, що колишній прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у своєму звіті про діяльність та успіхи Кабінету міністрів України за 2018 рік відзначив що діяльність Уряду, яка спрямована на покращення рівня життя людей в цілому, залежить не тільки від самого Уряду, але й від підтримки Парламенту та Президента. На сьогоднішній день можна впевнено стверджувати, що Кабінет Міністрів України, на чолі з Олексієм Гончаруком, повинен мати достатню підтримку як Верховної Ради України, так і Президента України, бо як відомо, для втілення реформ в життя необхідні не тільки рішучі та зважені дії з боку Уряду, але й нормативне врегулювання діючих нормативно-правових актів та прийняття нових. Прикладом початку лібералізації та покращення умов зайняття підприємницькою діяльністю як фізичними так і юридичними особами в країні,  було прийняття Закону України ” Про валюти та валютні операції” та скасування старих постанов та декретів Національного Банку України, які всебічно контролювали сферу валютних операцій.

Зріст валового внутрішнього продукту на 40 %. Як зазначив сам прем’єр-міністр Олексій Гончарук – «це дуже амбітно і реально.» На думку експертів ВВП повинно зростати на 7% впродовж 5 років та зазначають, що для реалізації цієї програми потрібні зважені та поступові кроки, а також нагадують про ризики, зокрема можливість настання світової фінансової кризи, та війну, яка забирає у держави сотні мільярдів гривень. Для втілення такого плану в життя експерти вважають за необхідне реформування судової системи, відкриття ринку сільськогосподарської землі, приваблення іноземних інвестицій, стимулювання внутрішніх капіталовкладень, легалізація азартних ігор та впорядкування видобутку бурштину, реформування митниці і припинення контрабанди. Щодо реформування митниці і припинення контрабанди, то перші кроки вже розпочалися, зокрема створення нової Державної Митної Служби та відкриття координаційного центру по запобіганню корупції на митницях, а також Уряд затвердив законопроект про зміни до Митного Кодексу та об’єднання усіх митних органів в єдину юридичну особу.

Створення нових робочих місць та забезпечення українця на мінімальну зарплату є одними з пріоритетних кроків нового Уряду. На мою думку, безробіття та маленька заробітна плата є причиною не тільки низького рівня життя людей, але й демографічної кризи, коли молодь, яка отримала освіту в українських вищих навчальних закладах, працює за кордоном та залишається там, а це не тільки втрачені податки але й державотворці. Кабінет Міністрів України вже розпочав працювати над цими питаннями, зокрема, на їх думку, відкриття ринку землі це не тільки приваблення іноземних інвестицій, але й створення нових робочих місць. Слід відзначити, що Уряд активно долучається до роботи з молоддю, зокрема через проект «Державотворець», який передбачає стажування молодих студентів в органах державної влади. За словами очільника Уряду, підвищення мінімальної заробітної плати залежить від темпів економічного зростання і це є пріоритетним завданням нового Уряду. На сьогоднішній день є проект бюджету на 2020 рік який передбачає підвищення мінімальної заробітної плати з 4173 гривень до 4723 гривень.

Щодо покращення та відновлення інфраструктури то відповідно до програми діяльності Кабінету Міністрів України то основними цілями Уряду є покращеннями умов користування залізничними транспортами, зниження ризиків водіїв потрапити в ДТП, доступ громадян та бізнесу до водного транспорту, створення умов для частішого та дешевшого користування авіатранспортом, надання українцям якісних поштових послуг. Також в  планах уряду на найближчі 5 років відновити 24 тис. км доріг та 15 аеропортів, побудувати 5 морських портів. На сьогоднішній день значних зрушень у сфері інфраструктури, на жаль, не має. Але наразі Міністерство інфраструктури України проводить зустрічі з іноземними партнерами, обговорюючи подальший розвиток інфраструктури в Україні, зокрема, відновлення доріг.

Для покращення клімату та захисту від забруднення природи уряд вважає, що необхідні наступні кроки: зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних та пересувних джерел, зменшення викидів забруднених стічних вод у водні об’єкти, підвищення рівня безпеки атомних електростанцій, в енергетичному міксі максимально використовуються джерела енергії, що мають менший шкідливий вплив на навколишнє середовище, притягнення юридичних осіб до відповідальності за порушення природоохоронного законодавства, зменшення нітратного забруднення ґрунтів та водойм. Для впровадження цих ідей необхідні відповідні впровадження та поправки до екологічного законодавства. 

Отже, уряд вже розпочав перші кроки для реалізації своєї програми. На мою думку, незважаючи на усі труднощі та перешкоди в країні, є усі шанси на успіх. Але для впровадження всіх ідей необхідне нормативне врегулювання цих питань, зокрема прийняття нормативно-правових актів.

 

Автор: Логвиненко Даниїл

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

308 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *