Соціальна підтримка для ФОПів на період карантину

Соціальна підтримка для ФОПів на період карантину

10 грудня цього року набрав чинності Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V2» (далі – Закон України № 1071-IX).

Саме на підставі цього закону передбачається одноразова матеріальна допомога у розмірі 8000 гривень.

Варто зауважити, що постановою Кабінету Міністрів України № 1236 визначаються основні види економічної діяльності, стосовно яких здійснюються протиепідемічні заходи. Безпосередньо ФОП та їх наймані працівники, які працюють у зазначених у цій постанові сферах, мають право на одноразову матеріальну допомогу від держави.

Виходячи з аналізу згаданих нормативно-правових актів, можна виокремити такі умови отримання допомоги для ФОП:

– на 31.10.2020 року основний КВЕД (Класифікатор видів економічної діяльності) віднесено до переліку тих, стосовно яких вживають карантинні обмеження;

– здійснює діяльність понад 3 місяці;

– сплатив ЄСВ не менше, ніж за три місяці у 2020 році;

– якщо особа не є ФОПом та найманим працівником одночасно.

Умови отримання матеріальної допомоги для найманих працівників юридичних осіб або ФОП:

– їх основний КВЕД належить до тих, стосовно яких вживають карантинні обмеження;

– організація, у якій особа працює, нарахувала ЄСВ за ІІІ квартал 2020 року;

– середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 000 гривень на місяць за ІІІ квартал;

– найманий працівник не працює за сумісництвом в організації.

Звертаємо увагу на тому, що для того, аби отримати кошти перш за все особі необхідно перевірити чи відповідає її КВЕД одному із зазначених у постанові КМУ. Це можна зробити шляхом введення свого ПІБ (або ФОПа, у якого особа є найманим працівником) на сайті «Youcontrol».

Виплата одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам здійснюється на підставі заяв таких осіб, поданих ними в електронній формі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Для отримання одноразової матеріальної допомоги, суб’єктом господарювання, такий суб’єкт надає територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, за своїм місцезнаходженням, відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань заяву та відомості за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України, у тому числі в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг у строки, визначені Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, якщо наявні всі умови для отримання допомоги ФОПами чи найманими працівниками, слід діяти за таким алгоритмом:

Через Єдиний державний вебпортал електронних послуг або мобільний додаток ДІЯ відкрити розділ «Послуги» → Вибрати функцію «Одноразова матеріальна допомога ФОПам та найманим працівникам» → Вказати особисті дані та реквізити особистого рахунку у формі IBAN → Після цього результат прийде на електронну пошту. Крім того, зміниться статус у  кабінеті громадянина на порталі Дія. Якщо всі дані заповнено правильно, то до 31 грудня 2020 року допомога надійде на рахунок, вказаний у заяві.

Звертаємо також увагу на тому, що відповідно до  Закону України № 1071-IX у випадку подання недостовірної інформації про поточне місце роботи одноразову матеріальну допомогу потрібно повернути.

Відповідно до Порядку звернення та надання у 2020 році одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що затверджений Постановою КМУ № 1233, відповідна заява на отримання одноразової матеріальної допомоги подається особою до 21 грудня 2020 року включно.

Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V2»

Постанова Кабінету Міністрів України № 1233

Постанова Кабінету Міністрів України № 1236

Автор: Скляр Марія

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

63 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *