ЕЛЕКТРОНА ТОРГІВЛЯ ЛІКАМИ ПО-НОВОМУ?

ЕЛЕКТРОНА ТОРГІВЛЯ ЛІКАМИ ПО-НОВОМУ?

У липні 2020 року Верховна Рада України проголосувала за прийняття у першому читанні законопроекту «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про лікарські засоби», який передбачає здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Ним пропонується дозволити суб’єктам господарювання, які мають ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, здійснювати електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами (за виключенням окремих категорій ліків), організовувати та здійснювати доставку таких лікарських засобів безпосередньо споживачам, у тому числі із залученням третіх осіб на договірних засадах.

Такі зміни мають на меті спростити доступ до ліків, зробити придбання лікарських засобів більш швидким та зручним для споживачів, обмежити контакти громадян у аптечних закладах, що особливо актуально у контексті з COVID-19 та сезонними респіраторними захворюваннями.

І з 17 вересня цього року ці зміни втілилися в реальність, адже саме в цей день Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект “Про внесення змін до статті 19 Закону України “Про лікарські засоби” щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами” (№3615-1). Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав законопроект 22 вересня, а Президент Володимир Зеленський — 12 жовтня.

14.10.2020 згаданий закон (№904-IX) набрав чинності, однак буде введений в дію через три місяці (14.01.2021).

Отже, в кожного з нас з’явилася реальна можливість замовити ліки, не виходячи з дому, що для кожної особи є безспірним надбанням таких нововведень.

Закон України «Про внесення змін до статті 19 Закону України “Про лікарські засоби” щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами»

 

Автор:                                                                                   Борисенко Анна

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

118 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *