Найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 04.06.2020 року

Верховна Рада України продовжує провадити законопроектну діяльність в умовах карантину, а з її результатами Вас і надалі ознайомлює Юридична клініка, тому пропонуємо до вашої уваги найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 04.06.2020 року:

1. Законопроект №3414 Проект постанови “Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей – вихованців інтернатних закладів, у тому числі дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа”

Прийнято. Даним проектом постанови пропонується доручити Кабінету Міністрів України вжити низку заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей – вихованців інтернатних закладів, а саме – забезпечити належний соціальний супровід дітей, які повернулися в сім’ї із закладів інституційного догляду та внести зміни до Державного бюджету України на 2020 рік в частині збільшення видатків на підвищення не менше ніж на 50 відсотків державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, цей проект має сприяти розвиткові сімейних форм виховання дітей, які залишилися без батьківського піклування.

2. Законопроект №3228 Проект Закону про Митний тариф України

Прийнято. Даним проектом Закону пропонується нова редакція Митного тарифу України, в основу якого покладено версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності. Даний проект спрямований на адаптацію статистичної системи України до міжнародних методів, стандартів та класифікації.

3. Законопроект 3118 Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ

Прийнято в першому читанні. Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Ці зміни полягають в тому, щоб встановити обов’язок щодо отримання відповідного дозволу для районних та обласних рад при зміні місця реєстрації зазначених об’єктів від сільських, селищних, міських та районних в містах рад, а також забезпечити зміну місцезнаходження комунальних підприємств, установ, організацій на фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого на сьогодні проводиться щоденне керування діяльністю такої юридичної особи та здійснення управління і обліку органами місцевого самоврядування.

Окрім цього, даним законопроектом пропонується унеможливити зміну місця реєстрації у одноосібному порядку комунальних підприємств, установ, організацій районними та обласними радами як органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст.

4. Законопроект 3463 Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо продовження строків завершення підготовки кандидатів та докторів наук

Прийнято. Проектом Закону вносяться зміни до розділу XV Закону України «Про вищу освіту», якими змінюється строк видачі диплому кандидата або доктора наук центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, з метою забезпечити завершення процесу підготовки кандидатів та докторів наук, що здійснюється закладами вищої освіти та науковими установами, започаткованого до 1 вересня 2016 року.

5. Законопроект 3510 Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України

Прийнято. Даним законопроектом пропонується внесення зміни до деяких статтей Бюджетного кодексу України щодо передбачення можливості для органів місцевого самоврядування субвенції на погашення місцевого боргу, а також спрямування субвенції на погашення і обслуговування місцевого боргу за місцевими внутрішніми запозиченнями. Крім цього, пропонується внесення зміни й до Закону України “Про джерела фінансування дорожнього господарства України”, що полягає в доповненні напряму спрямування коштів державного дорожнього фонду похідним напрямом, а саме – утримання відповідних бюджетних установ, які забезпечуватимуть функціонування зазначеної системи.

 

Огляд підготувала:

Чорна Вікторія,

2 курс, ІПКЮ, 2 група.

 Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». 

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

208 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *