Виплати по безробіттю у період карантину

31 березня 2020 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2020 р. №244 «Про внесення змін до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» (далі – ПКМУ №244).

ПКМУ №244З затверджено Зміни, що вносяться до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (далі – Зміни, затверджені ПКМУ №244).

Саме тому пропонуємо ознайомитися  з положеннями Змін, затверджених ПКМУ №244, які передбачають особливості реєстрації, перереєстрації безробітних, надання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю у період встановлення карантину.

По-перше, на Державний центр зайнятості  у період карантину покладено обов’язок визначати певний порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу.

По-друге, у період карантину безробітна особа вважається зареєстрованою з моменту подання заяви про надання статусу безробітного, яка має відповідати формі, визначеній Державним центром зайнятості. До того ж, саме з цього моменту розпочинається період нарахування виплат допомоги безробітній особі.

Важливим є положення про те ,що безробітна особа повинна протягом 10 робочих днів надати центру зайнятості документи, визначені в пунктах 17 та 18 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» від 19 вересня 2018 р.

Однак строк подачі може бути продовжено у зв’язку з поважними причинами, такими як, хвороба громадянина, смерть членів його сім’ї та родичів, догляд за хворою дитиною віком до 14 років, відвідування лікарні, судових та правоохоронних органів, районних військкоматів, інших державних установ та інші обставини, які унеможливлюють відвідування центру зайнятості. Якщо мають місце такі обставини, то безробітна особа зобов’язана надати відповідні документи на наступний день, що настає після закінчення дії обставин, що склалися у зв’язку з поважною причиною.

Окрім цього, під час карантину зареєстрований безробітний, згідно зі своїм індивідуальним планом працевлаштування, не зобов’язаний відвідувати центр зайнятості один раз на тридцять календарних днів як при звичайних обставинах.

Отже, Зміни, затверджені ПКМУ №244 спрямовані на спрощення процедур реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу задля охорони здоров’я  населення під час карантину та підтримки безробітних та осіб, які знаходяться у пошуках роботи.

Бережіть себе та дбайте про своє здоров’я!

 

Автор: Чала Катерина

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Висловлені в цій публікації думки необов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

323 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *