Огляд законопроектів Верховної Ради України від 17.12.2019 року

Наприкінці року Верховна Рада України плідно попрацювала, а з результатами цієї праці Вас познайомить Юридична клініка. Таким чином, пропонуємо до вашої уваги ТОП 5 законопроектів Верховної Ради України від 17.12.2019 року:

  1. Законопроект № 2607. Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.

Одержано Верховною Радою. Даним законопроектом збільшується розмір санкцій щодо норм, які регламентують вимоги до цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, зокрема, значно  підвищено штрафи за їх порушення. Окрім того, розширено перелік органів виконавчої влади, які уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення щодо порушення норм цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.

  1. Законопроект № 2608. Проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України щодо корумпованого лобіювання розпродажу сільськогосподарської землі у корисливих інтересах посадовими особами всіх гілок влади.

Одержано Верховною Радою. Формування даної Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України повинно посилити контроль за правовими процесами впровадження вільного ринку землі та протидією корупції у сфері правовідносин, пов’язаних з землею.

  1. Законопроект № 2611. Проект Закону про внесення змін до статті 183 Кримінального процесуального кодексу України.

Одержано Верховною Радою. Даним законопроектом передбачається доповнення частини 4 статті 183 Кримінального процесуального кодексу України пунктом 4, який передбачає можливість не визначати розмір застави у кримінальному провадженні щодо особливо тяжкого злочину у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

  1. Законопроект № 0976. Пропозиції Президента до Закону “Про державне визнання і підтримку Пласту – Національної скаутської організації України”.

Прийнято в цілому. Даним законопроектом закріплюється державне визнання та підтримка Пласту, його правовий статус, основи функціонування, мета створення та провадження скаутської діяльності, засади державної політики щодо Пласту, гарантії його діяльності та методи державної підтримки і забезпечення даної організації.

  1. Законопроект № 2612. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони сепаратних переговорів з представниками держави агресора.

Одержано Верховною Радою. Даним законопроектом криміналізуються несанкціоновані переговори з державою агресором та посилюється відповідальність за заклики до насильницького повалення конституційного ладу України та поширення інформації, що виправдовує злочин агресії проти України та/або окупації території України.

 

Огляд підготував:

Ромашко Олександр,

2 курс, ІПКЮ, 14 група

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

257 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *