ЧИ ПОТРІБНЕ НАМ ПОДВІЙНЕ ГРОМАДЯНСТВО?

Останнім часом в Україні набуває актуальності питання щодо введення інституту подвійного громадянства. У березні 2019 року Міністр закордонних справ Павло Клімкін під час інтерв’ю висловив пропозицію щодо запровадження подвійного громадянства. У жовтні 2019 року віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба повідомив, що МЗС України займається розробкою законопроекту про надання подвійного громадянства. А чи насправді це потрібно Україні?

Безумовно, перевагами біпатризму є створення допоміжних гарантій для захисту прав людини, що має подвійне громадянство, право проживання в обох державах, безвізовий в’їзд тощо. Проте необхідно розглянути і недоліки даного феномену. 

Необхідно пам’ятати, що громадянство ― це зв’язок між державою і особою, що породжує їх взаємні права та обов’язки. Якщо особа матиме два громадянства, то вона матиме обов’язки перед обома державами. Наприклад, обов’язок відбувати військову службу, сплачувати податки. За їх невиконання громадянин буде нести відповідальність. У найгіршому випадку, особа може зазнати переслідувань у державі за ухилення від виконання свого обов’язку. 

Юридичний зв’язок між державою та біпатридом ― слабший, ніж з особою, що належить до громадянства однієї держави. Біпатрид не зможе однаково виконувати обов’язки, брати участь в управлінні та політичному житті держав. Як правило, така особа надаватиме перевагу лише одній державі, послаблюючи цим інститут громадянства іншої. Тобто біпатризм вигідніше для особи, проте невигідно для держави.

Якщо питання подвійного громадянства буде не належним чином врегульоване, то це може призвести до певних колізій. Зокрема, як саме необхідно врегулювати голосування осіб з подвійним громадянством на виборах в Україні?

Сьогодні введення подвійного громадянства стане справжнім викликом для України, адже політична та економічна ситуація в державі напружена. 

Наразі законодавство нашої держави не визнає наявність другого громадянства, і встановлює, що ті, хто набув громадянства іншої держави у відносинах з Україною визнаються лише громадянами України.

 

Автор: Кабачна Діана

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

359 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *