Порядок постачання холодної води

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України про «Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»:

п. 3 – Послуги надаються споживачам безперебійно, виключно за винятком часу перерв, визначених відповідно до частини третьої статті 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

п. 4 –  у разі планування перерви в наданні послуг виконавець зобов’язаний повідомити про це споживача через засоби масової інформації, а також письмово не пізніше ніж за 10 днів до її настання (за винятком перерви, що настала внаслідок аварії або дії непереборної сили). У повідомленні зазначаються причина та час перерви в наданні відповідних послуг.

п. 6 – послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води повинні відповідати вимогам щодо якості і тиску води, температури гарячої води, а також розрахунковим нормам витрати води у точці розбору;

п. 8 – послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі – договір).

Договір про холодне водопостачання

Статтею 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»  визначено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Споживач має право одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до статті 29 ЗУ «Про ЖКП» договір на надання послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та виконавцями цих послуг.

Згідно зі статтею 21 цього Закону виконавець зобов’язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором. Типова форма договору затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630.

Водночас, відповідно до положень статті 26 ЗУ «Про ЖКП» договір на надання послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що укладається виконавцем із споживачем – фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, є договором приєднання.

Як укласти договір на постачання холодної води?

Для прикладу візьмемо порядок укладення договору у м. Харків. За аналогією укладаються договори і в інших адміністративно – територіальних одиницях України.

 • В місті Харкові виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення є КП «Харківводоканал»

Подати документи для укладення прямого договору можна до одного з Центру обслуговування абонентів КП «Харківводоканал»:

– м. Харків, вул. Університетська, 37/39, обслуговуються райони міста:

 • Шевченківський – 731-51-43, 731-46-63 – приватний сектор (пн. І пн.)

– м. Харків, пр-т Ювілейний, 28-А, обслуговуються райони міста:

 • Московський – 707-58-22, 707-57-19 – приватний сектор (пн. І пн.)
 • Київський (Родичі) – 707-57-39, 707-58-57 – приватний сектор (пн. І пн.)
 • Дергачівський (сел. Лісовий) – 707-58-57
 • Індустріальний (Докучаєвське, Заїки, Затишшя) – 707-57-53, 707-57-92 – приватний сектор (пн. і пн.)
 • Немишлянська (Кулиничі) – 707-57-54, 707-57-92 – приватний сектор (пн. і пн.)
 • Слобідської – 707-57-05, 707-57-07 – приватний сектор (пн. і пн.)
 • Основ’янський – 707-57-08, 707-57-07 – приватний сектор (пн. і пн.)
 • Харківський (Безлюдівка) – 707-57-05, (Васищеве) – 707-57-08

– м. Харків, вул. Конторська, 90, обслуговуються райони міста:

 • Холодногірський – 712-21-37, 734-91-86 – приватний сектор (пн. і пн.)
 • Новобаварський – 712-22-34, 712-00-09 – приватний сектор (пн. і пн.)
 • Харківський (Пісочин) – 712-22-34
 • Дергачівський (Солоницівка, Подвірки) – 712-08-06

 

Для укладення договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення холодної та гарячої води (з використанням внутрішньобудинкових систем), власник квартири у багатоповерховому житловому будинку або квартиронаймач може самостійно:

– підготувати копії документів (нижче вказані);

– роздрукувати та заповнити бланк заяви про укладення договору в одному примірнику та текст договору у 2-ох примірниках;

Перелік документів для укладення договору для фізичних осіб – власників або квартиронаймачів квартир у багатоквартирних будинках:

– Заява про укладення договору

 Бланк

До пакету документів на укладення договру також додаються копії паспортів лічильників холодної та гарячої води, а токож копія свідоцтва про повірку (при наявності).

 

Автор: Червоняща Каріна

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

312 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *