Переведення студента ЗВО з контракту на бюджет

Після складання ЗНО іноді не вистачає декількох балів для вступу на бюджет до омріяного вишу. Тоді батьки деяких абітурієнтів вирішують все ж таки відправити дитину навчатися на контракті у ЗВО її мрії, а інші — приймають рішення здобувати освіту в іншому виші, де балів ЗНО вистачило для навчання за державні кошти. Питання переходу з контракту на бюджет завжди цікавило студентство, адже плата за навчання для певного кола студентів є дещо обтяжливою.

На законодавчому рівні перехід з однієї форми навчання на іншу врегульовано декількома нормативно-правовими актами, зокрема: Законом України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII та Наказом Міністерства освіти і науки України  «Про затвердження Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти» від 15.07.1996 № 245. Конкретні умови переходу з бюджету на контракт містяться в статутах або в інших внутрішніх документах ЗВО.

Варто розуміти, що необхідною умовою переведення на бюджет є наявність вільного бюджетного місця. Наявність одних п’ятірок, великих заслуг у науковій, громадській та спортивній діяльності перед ЗВО ще нічого не значить. Тим більше, чинне законодавство не встановлює ніяких умов чи обмежень, тому перевестися може будь-хто й будь-коли. Якщо буде вільне бюджетне місце та на нього буде претендувати лише один студент, то зайняти його можна і без хороших оцінок та без заслуг перед ЗВО. Проте, коли є декілька претендентів на вакантне місце й один з них має більше підстав бути на бюджеті, то всім іншим відмовлять.

Для переведення потрібно написати заяву на ім’я керівника вишу. Важливо знати, що питання переведення вирішується не тільки керівником, а й органом студентського самоврядування. На жаль, такої важливої деталі студенти не знають, на практиці керівники на власний розсуд вирішують питання переведення.

Якщо студент вважає відмову в переведенні неправомірною, то за наявності доказів та придатних для доведення обставин варто звернутися за захистом своїх прав до суду. Прикладом підстав, що допоможуть відсудити законне бюджетне місце, може бути наявність родинних зв’язків між ректором та студентом, наявність значно меншої активності у ЗВО, нижчі оцінки в заліковій книжці  студента, якому неправомірно надали пріоритет в наданні бюджетного місця тощо.

Таким чином, студенту важливо знати свої права та не давати їх безпідставно ігнорувати!

 

Автор: Псьота Олександр

 

 

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

2 454 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *