На які виплати може розраховувати мати-одиначка?

Сьогодні, на превеликий жаль, словосполучення мати-одиначка є надзвичайно розповсюдженим. Через це державою були встановлені певні виплати таким жінкам, адже, як нам відомо, найвища і найважливіша державна функція – соціальна. Тому даємо відповіді на найбільш розповсюджені, у даній сфері, запитання.

Хто має право на виплати допомоги на дітей?

Відповідно до статті 18-1 Закону України про «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» право отримувати допомогу на дітей мають:

  • одинокі матері(які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку(рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька(матір) або запис про батька(матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері(батька, усиновлювача) дитини.
  • мати(батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”

Чи має право на допомогу мати\батько, які зареєстрували шлюб після смерті одного з подружжя?

Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати(батько) у разі смерті одного з батьків дитини зареєстрували шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені теперішнім чоловіком(дружиною).

До кого звертатись за допомогою?

Звертатись за допомогою слід до органів соціального захисту населення по місцю реєстрації особи, що бажає отримати допомогу.

Також слід згадати, що допомога отримується незалежно від надання інших видів допомоги.

Які документи необхідні для отримання допомоги?

Відповідно до чинного законодавства для отримання допомоги необхідні наступні документи:

  • заява про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Міністерства соціальної політики;
  • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документ про народження, виданий компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • довідка про реєстрацію місця проживання матері та дитини. У разі неможливості одержати таку довідку допомога призначається на підставі висновку про початкову оцінку потреб дитини та сім’ї, наданого центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, із зазначенням факту проживання дитини з матір’ю. Якщо дитина навчається за межами населеного пункту, в якому проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, подається довідка про реєстрацію місця проживання матері та довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування (навчання) дитини.                                                                                                                                                                                                                   

Мати(батько) дітей у разі смерті одного з батьків, яка(який) не одержує на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, подають копію свідоцтва про смерть одного з подружжя та довідку про те, що вони не одержують на дітей зазначені пенсії та державну соціальну допомогу.

В яких випадках виплати припиняються чи призупиняються?

Відповідно до статті 18-4 Закону України про «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» виплата допомоги на дітей одиноким матерям(батькам) припиняється у разі:

  • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
  • позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;
  • скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;
  • реєстрації дитиною шлюбу до досягнення нею 18-річного віку;
  • надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності у випадках, передбачених законом;
  • смерті дитини;
  • смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги на дітей одиноким матерям(батькам) призупиняється у разі:

  • тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
  • відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення
    батьківських прав;
  • тимчасового працевлаштування дитини.

Який розмір допомоги на дітей одиноким матерям?

 Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері(батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років(якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері(батьку) у разі смерті одного з батьків призначається на кожну дитину.

 

Нормативна база статті:

1) Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-XII.

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2811-12/parao138#o138

2) Закон України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1727-15

3) Постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми».

http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1751-2001-%D0%BF  

 

Автор: Цибулько Андрій

 

 

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

17 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *