Встановлення карантину по всій території України відбулось із відповідними обмежувальними протиепідемічними заходами. Першочергово на меті було запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.
На сьогоднішній день досі вносяться зміни до відповідної постанови Кабінету Міністрів України (далі – КМУ).
Останні відбулись 22 березня 2021 року. Про їх зміст вже сьогодні.
По-перше, для того, щоб потрапити на територію України іноземцю та особі без громадянства обов’язково потрібно мати:
…«негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону»…
В іншому ж випадку таким особам буде заборонено перетинати державний кордон.
По-друге, це стосується тимчасово окупованих території. У багатьох із нас там наразі перебувають близькі родичі, яким потрібна наша допомога, особливо в такий час. Раніше після пропуску через КПВВ особи, які прибували з таких територій, повинні були висидіти певний час на самоізоляції для зменшення ризиків можливого поширення вірусу. На сьогодні можливий інший спосіб – вакцинація. Як зазначено у змінах:
…«громадян України, які бажають здійснити вакцинацію від COVID-19 на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, за умови пред’явлення запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором»…
Якщо ж ні, то:
…«Особа, яка підлягає самоізоляції у зв’язку з перетином контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них, зобов’язана встановити та активувати мобільний додаток. У разі неможливості встановлення мобільного додатка особа підлягає обсервації»…
По-третє, важливим елементом стало доповнення обмеженнями для територій з «червоним» рівнем епідемічної ситуації. А саме забороняється:
діяльність ринків, крім продовольчих;
проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і заходів з оцінювання якості освіти; відвідування закладів загальної середньої освіти;
і, важливою є заборона
«перебування на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно».
Що стосується останнього, то постає питання про перелік територій загального користування. Відповідно до ЗУ «Про благоустрій населених пунктів»:
Стаття 13. Об’єкти у сфері благоустрою населених пунктів
1. До об’єктів благоустрою населених пунктів належать:
1) території загального користування:
а) парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;
б) пам’ятки культурної та історичної спадщини;
в) майдани, площі, бульвари, проспекти;
г) вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;
ґ) пляжі;
д) кладовища;
е) інші території загального користування;
2) прибудинкові території;
3) території будівель та споруд інженерного захисту територій;
4) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.
2. До об’єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах населеного пункту.
Отже, можна наочно засвідчити той факт, що КМУ намагається якомога краще забезпечити безпеку пересування громадянам, а також іноземцям, особам без громадянства по території України. Намагайтесь дотримуватись встановлених правил і будьте здорові!
ЗУ “Про благоустрій населених пунктів” від 06.09.2005 № 2807-IV
Автор: Валерія Короленко
0 коментарів