Криптовалюта в законі або Верховна Рада підтримала легалізацію криптовалюти в Україні

Криптовалюта в законі або Верховна Рада підтримала легалізацію криптовалюти в Україні

Верховна Рада України 02.12.2020 р. у першому читанні проголосувала за проєкт закону № 3637 «Про віртуальні активи», який має на меті легалізувати ринок цифрових валют в Україні.

В законопроєкті вказано, що віртуальні активи (криптовалюти) є нематеріальним благом, особливості обігу якого визначаються Цивільним кодексом України та цим законом. Вони можуть бути незабезпеченими або забезпеченими.

Законопроєкт визначає правовий статус та вимоги до постачальників послуг, пов’язаних з віртуальними активами, через проходження процедур державної реєстрації одного або декількох видів діяльності:

– зберігання або адміністрування віртуальних активів та ключів віртуальних активів;

– обмін віртуальних активів;

– переказ віртуальних активів;  

– участь і надання фінансових послуг, пов’язаних із пропозицією емітента та/або продажем віртуальних активів.

Окреме регулювання передбачене для віртуальних активів, забезпечених фінансовими інструментами — державним органом, що регулює введення в обіг та обіг такого віртуального активу виступає Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Варто зазначити, що центральним органом виконавчої влади, який формує і реалізує державну політику в сфері обігу віртуальних активів, є Міністерство цифрової трансформації України.

У законопроекті регламентовано, що до осіб, винних у порушенні вимог законодавства про віртуальні активи будуть застосовані  фінансові санкції.

На думку авторів, прийняття закону у майбутньому має дати поштовх розвитку ринку віртуальних активів в Україні та залучити інвестиції. Разом із цим, у Міністерстві цифровий трансформації України підкреслюють, що цей законопроект є надзвичайно важливим для крипто-галузі, оскільки формує правове поле ринку віртуальних активів і адаптує рекомендації FATF (Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму) щодо фінансового моніторингу ринку віртуальних активів.

Проект закону України «Про віртуальні активи» від 11.06.2020 № 3637

Автор:                                                                       Піскуровська Анна

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

101 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *