Повернення судового збору

Повернення судового збору

21 жовтня 2020 року Кабінет Міністрів України розглянув проект закону про внесення змін до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з яким судовий збір буде повертатися позивачеві у разі задоволення позову або його частини незалежно від статусу позивача: чи це орган владних повноважень, чи суб’єкт господарювання, чи фізична особа тощо.

Законопроект вносить зміни до частини 2 статті 139 Кодексу, відповідно до яких при задоволенні позову суб’єкта владних повноважень з відповідача-фізичної особи стягуються виключно судові витрати суб’єкта владних повноважень на сплату судового збору, а також, пов’язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Разом із цим, проектом пропонується внести зміни до частини 3 статті 139 Кодексу, за якими при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог; при цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб’єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката .

Варто зазначити, що внесення змін до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України сприятиме не тільки реалізації принципу рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, а також, як вважають експерти, таким чином до державного бюджету лише за 2018-2019 роки можна повернути більше 1,1 млн. грн витрачених на оплату судового збору.

Проект ЗУ «Про внесення змін до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України»

 

Автор:                  Піскуровська Анна

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

112 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *