Найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 14.07.2020 року

Верховна Рада України продовжує провадити законопроектну діяльність, а з її результатами Вас і надалі ознайомлює Юридична клініка, тому пропонуємо до вашої уваги найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 14.07.2020 року:

1. Законопроект № 2285-д. Проект Закону про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор.

Прийнято. Даним законопроектом передбачається, що регулювання у сфері азартних ігор здійснюється спеціальним органом – Комісією з розвитку та регулювання азартних ігор, що підпорядкований Кабінету Міністрів України. Діяльність відповідних закладів здійснюватиметься виключно на ліцензійних умовах. Проект закону надає вичерпний перелік заходів, що кваліфікуються як «азартні ігри» та ліцензуються. Окрім того, передбачаються обмеження щодо запобігання лудоманії (ігрової залежності), а також щодо самообмежених осіб.

Разом з цим, проектом закону передбачається створення системи онлайн моніторингу, що забезпечуватиме здійснення державного контролю за діяльністю організаторів азартних ігор. Також встановлюються строгі вимоги щодо організаторів азартних ігор, зокрема щодо їх фінансового стану, розміру приміщень, типу проведення азартних ігор та інших аспектів даної діяльності. Окрім того, проектом закону встановлюються і напрямки застосування надходжень від організації та проведення азартних ігор до Державного бюджету України шляхом створення спеціального Фонду для підтримки медицини, спорту та культури.

2. Законопроект № 2013. Проект Закону про внесення змін до статті 8 Закону України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” щодо підвищення розміру стипендії та щорічної допомоги.

Прийнято. Даним законопроектом передбачається внесення змін до статті 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо встановлення виплати стипендії у підвищеному розмірі не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу та щорічної грошової допомоги  на придбання навчальної літератури дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

3. Законопроект № 2515. Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за незаконну торгівлю пальним.

Прийнято в першому читанні. Даним законопроектом передбачається внесення змін до КУпАП запровадженням нового складу адміністративного проступку за ст. 161-1 Порушення порядку торгівлі пальним.

Даною нормою пропонується встановити адміністративну відповідальність за оптову чи роздрібну торгівлю пальним без наявності відповідного дозвільного документа, повторне здійснення такої торгівлі протягом року та порушення правил торгівлі пальним. Законопроектом встановлено коло належних суб’єктів складання протоколів про адміністративні правопорушення за даною нормою, а також закріплено винятки щодо застосування принципу мовчазної згоди.

Окрім того, проектом закону пропонується ряд процесуальних новел, зокрема надання права апеляційного оскарження постанов суб’єкту складання протоколу про адміністративне правопорушення.

4. Законопроект № 2524. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців.

Прийнято. Даним законопроектом вносяться зміни до Податкового кодексу України стосовно спрощення взаємодії податкової та платників податків та розширення спектру послуг, доступних через електронний кабінет платника податків. Передбачається зменшення паперового документообігу шляхом автоматичної реєстрації документів електронним сервісом та скасування обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів та витрат. Окрім того, з переліку послуг електронного сервісу виключаються функції, пов’язані зі здійсненням митної діяльності у зв’язку з відмежуванням митної служби від податкової.

5. Законопроект № 3550. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту.

Прийнято за основу зі скороченням строку підготовки. Проектом Закону передбачається внесення змін до статті 48 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» та статті 15 Закону України «Про оренду державного і комунального майна» щодо надання права на отримання в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону передбаченими категоріями закладів фізичної культури та спорту.

 

Огляд підготував:

Ромашко Олександр,

2 курс, ІПКЮ, 14 група.

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

103 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *