Найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 18.06.2020 року

Верховна Рада України продовжує провадити законопроектну діяльність в умовах карантину, а з її результатами Вас і надалі ознайомлює Юридична клініка, тому пропонуємо до вашої уваги найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 18.06.2020 року:

1. Законопроект № 3669 Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року

Прийнято. Даним проектом передбачається зміна норми Закону України «Про освіту» згідно з якою, у зв’язку зі здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.

2. Законопроект 3438 Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)

Прийнято. Проектом закону пропонується доповнити прикінцеві та перехідні положення Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” частиною 2-1, якою передбачається, що у період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України у зв’язку із запобіганням поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) громадське обговорення планованої діяльності після подання звіту з оцінки впливу на довкілля проводиться виключно у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді),  громадські слухання не проводяться та на дати, що припадають на період дії карантину, не призначаються, а заплановані громадські слухання, дата проведення яких припадає на період дії карантину, вважаються такими, що не відбулися, і повторно не проводяться.

3. Законопроект № 3112 Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про виконавче провадження” (щодо обов’язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі)

Прийнято за основу. Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України “Про виконавче провадження”, що полягає в покладенні на виконавця обов’язку щорічно обчислювати індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, щороку. Метою даного законопроекту є покращення матеріального стану осіб, розмір аліментів на утримання яких визначено судом у твердій грошовій сумі, а також зменшити  навантаження на місцеві загальні суди та відповідні суди апеляційної та касаційної інстанцій.

 

Огляд підготувала:

Чорна Вікторія,

2 курс, ІПКЮ, 2 група.

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

177 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *