Сьогодні, на превеликий жаль, словосполучення мати-одиначка є надзвичайно розповсюдженим. Через це державою були встановлені певні виплати таким жінкам, адже, як нам відомо, найвища і найважливіша державна функція – соціальна. Тому даємо відповіді на найбільш розповсюджені, у даній сфері, запитання.
Хто має право на виплати допомоги на дітей?
Відповідно до статті 18-1 Закону України про «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» право отримувати допомогу на дітей мають:
Чи має право на допомогу мати\батько, які зареєстрували шлюб після смерті одного з подружжя?
Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати(батько) у разі смерті одного з батьків дитини зареєстрували шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені теперішнім чоловіком(дружиною).
До кого звертатись за допомогою?
Звертатись за допомогою слід до органів соціального захисту населення по місцю реєстрації особи, що бажає отримати допомогу.
Також слід згадати, що допомога отримується незалежно від надання інших видів допомоги.
Які документи необхідні для отримання допомоги?
Відповідно до чинного законодавства для отримання допомоги необхідні наступні документи:
Мати(батько) дітей у разі смерті одного з батьків, яка(який) не одержує на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, подають копію свідоцтва про смерть одного з подружжя та довідку про те, що вони не одержують на дітей зазначені пенсії та державну соціальну допомогу.
В яких випадках виплати припиняються чи призупиняються?
Відповідно до статті 18-4 Закону України про «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» виплата допомоги на дітей одиноким матерям(батькам) припиняється у разі:
Виплата допомоги на дітей одиноким матерям(батькам) призупиняється у разі:
Який розмір допомоги на дітей одиноким матерям?
Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері(батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років(якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері(батьку) у разі смерті одного з батьків призначається на кожну дитину.
Нормативна база статті:
1) Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-XII.
http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2811-12/parao138#o138
2) Закон України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1727-15
3) Постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми».
http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1751-2001-%D0%BF
Автор: Цибулько Андрій
0 коментарів