ХIX Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні шляхи удосконалення українського законодавства»

ХIX Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні шляхи удосконалення українського законодавства»

17 травня на базі Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого проведена ХIX Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні шляхи удосконалення українського законодавства». Конференція була організована за підтримки наших надійних та незмінних партнерів, а саме: Олександра Баранова – директора Координаційного центру з надання правової допомоги; Анатолія Бородавки – директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях; Вікторії Гайворонської – голови Ради адвокатів Харківської області, заступниці директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях та Владислава Кисіля – секретаря наглядової ради Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, адвоката, голови практик нерухомості та будівництва, банківського та фінансового права KPD Consulting Law Firm.

Конференція розпочалась за традицією з вітальних слів наших гостей. Безпосередньо Олег Ярошенко – проректор з навчально-методичної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України – привітав учасників конференції та визначив орієнтири її роботи.

Конференція пройшла у формі пленарного засідання, де будь-хто з присутніх міг виступити з доповіддю, а також взяти участь в обговоренні найрізноманітніших питань правотворення та правозастосування.

Так, наприклад, учасники заслухали доповіді учасників, що стосувалися змін у практиці Верховного Суду стосовно негаторних позовів, звільнення від кримінальної відповідальності, достатності доказів та інших не менш цікавих тем. Особливо актуальною виявилася тема штучного інтелекту та цифрових технологій. Також заслухали доповідь шановного гостя щодо практичних аспектів консультування в Юридичній клініці «Ad Astra» Віталія Єлова – адвоката, керівника Юридичної клініки «Ad Astra» Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Конференція стала ключовим юридичним майданчиком для обговорення змін, з якими зіткнулися країна, економіка та бізнес. Зокрема, жваву дискусію викликали доповіді, пов’язані з темами штучного інтелекту та цифрових технологій, де усі охочі висловили свої думки з цього приводу, що підтверджує необхідність та важливість обговорюваних на зустрічі питань.

На жаль, конференція проходила в онлайн-режимі, але й те, що цього дня побачили і почули з своїх комп’ютерів її учасники з різних куточків нашої країни та світу, свідчить про єдність існуючої юридичної спільноти навіть у такий непростий для держави час. Вчені, практики та студенти єдині, разом ми сильніші!

За підсумками конференції випущено збірку тез наукових доповідей і повідомлень, зі змістом якої можна буде ознайомитися на сайті Юридичної клініки.

Особливу вдячність хочемо висловити нашим Збройним Силам України, адже саме завдяки їхньому героїзму ми наразі маємо змогу проводити подібні заходи.

Отже, Юридична клініка продовжує активно працювати на благо України та всіх її громадян, проводячи продуктивну роботу на освітньому фронті та вдосконалюючи нормативно-правову базу нашої держави, не дивлячись на складні умови, пов’язані насамперед із введенням воєнного стану.

Збірник тез наукових доповідей і повідомлень XIX Всеукраїнської науково-практичної конференції вчених, практикуючих юристів, аспірантів та студентів «Актуальні шляхи удосконалення українського законодавства», а також програма конференції (17 травня 2024 року) доступні за посиланням нижче:

http://legalclinic.nlu.edu.ua/wp-content/uploads/programa-konferencziyi-17.05.24.pdf;

http://legalclinic.nlu.edu.ua/wp-content/uploads/zb_aktualni_shlyahy_yuryd_klinika_17.05.2024.pdf.

Avatar

Автор : Росомаха Злата

65 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *