Чи можна під час першої купівлі житла не платити пенсійного збору?

Чи можна під час першої купівлі житла не платити пенсійного збору?

Через недоліки законотворчої техніки виникла ситуація, коли особа, яка купувала житло вперше, з однієї сторони, звільнялася від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування – відповідно до пункту п. 15-1. Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій; а з іншої сторони, не могла придбати житло без надання нотаріусу доказу сплати такого збору (п. 15-3 цього Порядку). Єдиним виходом із ситуації залишалось сплачувати пенсійний збір, а потім в судовому порядку доводити факт, що житло придбано вперше і особа помилково сплатила кошти. Суди, як правило, задовольняли такі позови.

3 вересня 2020 р. Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій та встановив механізм реалізації положення щодо звільнення осіб, які придбають житло вперше, від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі нерухомого майна. Факт придбання нерухомого майна вперше має підтверджуватись інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Також пропонується забезпечити право осіб, які перебувають у черзі на отримання житла, на звільнення від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі нерухомого майна за умови підтвердження документом, виданим органом, до компетенції якого належить ведення обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Разом із цим, було регламентовано, що нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється без документального підтвердження сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна за наявності вищезазначених умов.

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 866 «Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій»

 

Автор:                                                                       Піскуровська Анна

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». 

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

181 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *