А ви вже бачили нашу нову рубрику?

Все іде, все змінюється, і практика Верховного суду не виключення!
А ми тим часом підготували для вас нову рубрику: “В ногу з практикою”.
Юрист-професіонал повинен завжди бути в курсі всіх новел як законодавства, так і практики, тому читаймо, аналізуймо і вдосконалюймося разом!

 Пропонуємо вам вже зараз ознайомитися з першими змінами в позиціях Верховного Суду. 

Пріоритет найкращих інтересів дитини над принципом рівності прав батьків щодо дитини.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 04 липня 2018 року у справі №712/10623/17 (провадження №14-244цс18) відійшла від вже усталеної позиції, зазначивши, що тимчасовий виїзд за кордон у супроводі одного з батьків має відповідати найкращим інтересам дитини і такий дозвіл за відсутності згоди другого з батьків може бути наданий на підставі рішення суду на певний період, з визначенням його початку й закінчення.
З повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду у справі №712/10623/17 (провадження № 14-244цс18) від 4 липня 2018 року можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/75266002.

Окрема думка студента-клініциста:
Мирослава Рудковська, 3 курс:
“Я погоджуюся з тезою, що дозвіл на виїзд малолітньої дитини за межі України в супроводі одного з батьків за відсутності згоди другого з батьків на підставі рішення суду може бути наданий на конкретний одноразовий виїзд з визначенням його початку й закінчення. Оскільки, надання такого дозволу на постійне проживання малолітньої дитини без згоди та супроводу батька(матері) суперечить чинному законодавству, що визначає рівність прав та обов’язків батьків відносно виховання дитини, що може призвести до фактичного позбавлення батька дитини передбаченої законодавством можливості брати участь у її вихованні та можливості спілкування з нею.

#в_ногу_з_практикою #нашновийпроект #практикавс #новіпозиції #нашідумки

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

389 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *