Травма на підприємстві є розповсюдженим явищем. У разі виникнення ушкодження потерпіла особа має дотримуватися наступного алгоритма дій:
потерпілий (або його співробітники, в разі якщо раптом він сам не може) негайно повинні повідомити про нещасний випадок (виробничу травму) урядовий орган підприємства;
адміністрація підприємства (керівник робіт) повідомляє про те, що трапилося профспілкову організацію (якщо така є) і особа, відповідальна за техніку безпеки;
медичний заклад, куди доставлено або звернувся потерпілий, фіксує факт нещасного випадку на виробництві зі слів потерпілого або доставили його осіб (якщо сам потерпілий не може про це повідомити, наприклад, при несвідомому стані). Протягом доби медична установа повинна повідомити про факт нещасного випадку на виробництві Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та підприємство-роботодавця потерпілого;
роботодавець, після отримання повідомлення від медичного закладу також повідомляє Фонд;
фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві протягом 3-х днів з моменту отримання повідомлення спільно з роботодавцем створює комісію з розслідування нещасного випадку. На підставі результатів розслідування складається акт, в якому вказується, пов'язаний даний нещасний випадок з виробничою діяльністю чи ні.
ВАЖЛИВО: з моменту визнання Фондом нещасного випадку виробничою травмою всі витрати з лікування хворого бере на себе Фонд. Механізм повинен бути такий: лікувальний заклад надає допомогу своїми коштами, а потім представляє рахунок для оплати фонду. Тому всі призначення повинні бути відображені в історії хвороби або амбулаторній карті хворого, з обґрунтуванням необхідності та доцільності таких призначень. Потім історії хвороби і карти амбулаторних хворих рецензуються лікарем-експертом Фонду, тому в оплаті деяких з придбаних засобів і медикаментів може бути відмовлено, якщо їх призначення не відображено в медичній документації або призначення було невиправданим.
В обов'язковому порядку необхідно збирати всі чеки з аптек та медичних магазинів на придбані товари та предмети медичного призначення, які купуються в зв'язку з лікуванням потерпілого і мають пряме відношення до його травми і лікування. Тобто, якщо потерпілий лікується з приводу перелому ноги, можете не зберігати чеки за придбані кошти, скажімо, від геморою або застуди.
Лікарняний лист за весь час непрацездатності потерпілого від виробничої травми також оплачується Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. При цьому в лікарняному листі обов'язково має бути зазначено, що травма отримана в результаті нещасного випадку на виробництві. У разі встановлення за результатами лікування, групи інвалідності одночасно визначається відсоток втрати працездатності. В подальшому цей же Фонд виплачує і пенсію, і компенсацію відповідно до відсотка втрати працездатності.
А отже, для того аби Вам змогли виплатити належну Вам суму грошових виплат – Ви повинні дотримуватися зазначеного алгоритму, виконання всіх зазначених дій стане запорукою правильного нарахування та виплати коштів.
2 коментарі
Марина Герасимова 03.11.2023 at 20:27 |
Отримала виробничу травму. Є акт Н-1. Є чеки за лікування, 160 тис. грн.- протез.Звернулась в ПФ , документи не прийняли, кажуть, що нічого не знають і не компенсовують. Роботодавець каже, що виплати має робити ПФ. То куди звертатися? Як отримати виплати за лікування?
Потапова Лоліта 10.11.2023 at 19:38 |
Вітаємо!
З цього приводу можемо зазначити наступне:
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку (далі – уповноважений орган управління) є Пенсійний фонд України. А також відповідно до ч. 1 ст. 5 цього ж Закону основними завданнями уповноваженого органу управління та його територіальних органів (ПФУ) є:
1) реалізація державної політики у сферах соціального страхування (зокрема, страхування від нещасного випадку);
2) здійснення страхових виплат та надання соціальних послуг відповідно до цього Закону.
Відповідь підготовлена студентами-клініцистами Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.