XVIII Всеукраїнська науково-практична конференція вчених, практикуючих юристів, аспірантів та студентів «Актуальні шляхи вдосконалення українського законодавства» (18 листопада 2023 року)

18 листопада 2023 року на базі Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулася XVIII Всеукраїнська науково-практична конференція вчених, практикуючих юристів, аспірантів та студентів «Актуальні шляхи вдосконалення українського законодавства» організована Юридичною клінікою Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Координаційним центром з надання правничої допомоги, Радою адвокатів Харківської області, громадською організацією «Центр розвитку правничої клінічної освіти».

З вітальним словом виступив наш гість Владислав КИСІЛЬ – секретар Наглядової ради Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, голова практик нерухомості та будівництва, банківського та фінансового права KPD Consulting Law Firm, адвокат, а також наші надійні та незмінні партнери: Олександр БАРАНОВ – директор Координаційного центру з надання правничої допомоги; Анатолій БОРОДАВКА – директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги у Луганській та Харківській областях; Ольга КОРНЕВА – секретар Ради адвокатів Харківської області; Микола СІОМА – директор БО «Українська фундація правової допомоги».

Відкрив конференцію своїм вступним словом керівник Юридичної клініки – Віктор ЯНИШЕН.

Конференція об’єднала загалом 17 закладів вищої освіти, 124 студенти, 16 аспірантів, 17 викладачів, 6 практиків та випускників. У збірці тез та наукових повідомлень представлені тези авторами з різних куточків України: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету біоресурсів і природокористування, Університету митної справи та фінансів, Міжнародного гуманітарного університету, Ужгородського національного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Державного податкового університету, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та ін.

Конференція пройшла у формі пленарного засідання, на якому з доповідями та повідомленнями виступили 27 учасників. Велика кількість учасників взяла участь в обговоренні найрізноманітніших питань правоутворення та правозастосування. Учасники конференції мали змогу представити свої наукові напрацювання з питань, присвячених сьогоденним проблемам юриспруденції, що дозволило об’єднати учасників з різних куточків України. Зокрема, були представлені доповіді з актуальних питань віртуальних активів, штучного інтелекту, електронних договорів, а найбільшу дискусію викликала тема, пов’язана зі скасуванням Господарського кодексу України.

У стінах Юридичної клініки предтавили свої доповіді вмпускники-помічники адвокатів, старші юристи адвокатського об’єднання “Belpart” Максим ТРІФОНОВ та Владислав КОВАЛЕНКО.

Також учасники мали змогу заслухати доповідь наших запрошених гостей Сергія та Наталії КІДАЛОВИХ – доцента та асистентки кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Велику подяку хочемо висловити нашим Збройним Силам України, які боронять нашу державу, аби ми мали змогу організовувати подібні заходи та підтримувати нашу державу на освітньому фронті.

Отже, Юридична клініка, попри складні умови, пов’язані, зокрема з впровадженням воєнного стану, продовжує активно працювати на благо України та всіх її громадян, проводячи продуктивну роботу на освітньому фронті та вдосконалюючи нормативно-правову базу нашої країни.

Збірник тез наукових доповідей і повідомлень XVIII Всеукраїнської науково-практичної конференції вчених, практикуючих юристів, аспірантів та студентів «Актуальні шляхи вдосконалення українського законодавства» (18 листопада 2023 року) доступний за кнопкою нижче:

Автор : Керімов Тамєрлан