Зміни до ЗУ “про державний бюджет на 2020 рік”

Зміни до ЗУ "про державний бюджет на 2020 рік"

01.10.2020 президент Володимир Зеленський підписав Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”  (проект №3991).

Як зазначається в пояснювальній записці, прийняття даного Закону є необхідним для покращення стану ряду автомобільних доріг загального користування та відновлення аварійних мостових споруд та його метою визначається удосконалення процесу виконання ремонтно-будівельних робіт на соціально- та економічно-важливих автомобільних дорогах загального користування та об’єктах комунальної власності у ряді областей України. Проте, даний закон зазнає неабияку критику та щодо цього є певне обґрунтування.

Так, в законопроекті № 3991, що стосується правок до бюджету з приводу будівництва доріг і реконструкції аварійних мостів, міститься уточнення щодо повноважень Уряду, зокрема Кабінет Міністрів України отримав право скорочувати термін дії обмежень, заборон, пільг і гарантій, що діють в період карантину в рамках боротьби з поширенням коронавірусної хвороби Covid-19 в Україні. Єдина умова, яка має дотримуватися при прийнятті відповідного рішення, – воно не повинно обмежувати конституційні права і свободи.

Тобто, новий закон, по суті, дозволяє прибрати обмеження в розмірі 10 мінімалок для менеджерів, чиновників і членів наглядових рад держкомпаній (“Укрзалізниця”, “ПриватБанк”, “Нафтогаз” і т.д.).

Цікаво, що в той же час Кабінет Міністрів України підготував проект постанови, якою має бути скасовано заплановане цього року підвищення зарплат вчителям і науковцям, який вносить зміни до низки пунктів урядової постанови від 10 липня 2019 року №822 “Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів освіти і науки”, що передбачають збільшення оплати праці педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам закладів та установ освіти і науки до 2023 року, починаючи з 2020-го. Тобто, передбачається зупинити в цілому дію постанови про поетапне підвищення зарплат педагогам і вченим до 31 грудня 2021 року. Як аргумент на користь призупинення та коригування зазначеної постанови є “відсутність коштів на її реалізацію” у 2020 році. Адже це передбачає виділення з бюджетів різних рівнів 50 млрд грн.

Таким чином, втілення плану з підвищення зарплат педагогам і вченим відкладене до стабілізації фінансово-економічної ситуації в країні.

 

Автор: Чорна Вікторія

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

166 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *