Зміни до ЗУ “про державний бюджет на 2020 рік”

01.10.2020 президент Володимир Зеленський підписав Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”  (проект №3991).

Як зазначається в пояснювальній записці, прийняття даного Закону є необхідним для покращення стану ряду автомобільних доріг загального користування та відновлення аварійних мостових споруд та його метою визначається удосконалення процесу виконання ремонтно-будівельних робіт на соціально- та економічно-важливих автомобільних дорогах загального користування та об’єктах комунальної власності у ряді областей України. Проте, даний закон зазнає неабияку критику та щодо цього є певне обґрунтування.

Так, в законопроекті № 3991, що стосується правок до бюджету з приводу будівництва доріг і реконструкції аварійних мостів, міститься уточнення щодо повноважень Уряду, зокрема Кабінет Міністрів України отримав право скорочувати термін дії обмежень, заборон, пільг і гарантій, що діють в період карантину в рамках боротьби з поширенням коронавірусної хвороби Covid-19 в Україні. Єдина умова, яка має дотримуватися при прийнятті відповідного рішення, – воно не повинно обмежувати конституційні права і свободи.

Тобто, новий закон, по суті, дозволяє прибрати обмеження в розмірі 10 мінімалок для менеджерів, чиновників і членів наглядових рад держкомпаній (“Укрзалізниця”, “ПриватБанк”, “Нафтогаз” і т.д.).

Цікаво, що в той же час Кабінет Міністрів України підготував проект постанови, якою має бути скасовано заплановане цього року підвищення зарплат вчителям і науковцям, який вносить зміни до низки пунктів урядової постанови від 10 липня 2019 року №822 “Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів освіти і науки”, що передбачають збільшення оплати праці педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам закладів та установ освіти і науки до 2023 року, починаючи з 2020-го. Тобто, передбачається зупинити в цілому дію постанови про поетапне підвищення зарплат педагогам і вченим до 31 грудня 2021 року. Як аргумент на користь призупинення та коригування зазначеної постанови є “відсутність коштів на її реалізацію” у 2020 році. Адже це передбачає виділення з бюджетів різних рівнів 50 млрд грн.

Таким чином, втілення плану з підвищення зарплат педагогам і вченим відкладене до стабілізації фінансово-економічної ситуації в країні.

 

Автор: Чорна Вікторія

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

55 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *