Бюро фінансових розслідувань

Бюро фінансових розслідувань

2 жовтня 2019 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу проект закону Про Бюро фінансових розслідувань № 1208-2. Відповідний законопроект розроблений з метою розділення сервісної та правоохоронної функції податкової служби, ліквідації податкової міліції, оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів та усунення дублювання їх функцій.

Відповідно до законопроекту, бюро фінансових розслідувань — це центральний орган виконавчої влади, що утворюється Кабінетом Міністрів України та здійснює діяльність з метою запобігання, попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності. Особливість діяльності Бюро фінансових розслідувань зумовлюються його завданнями, функціями та повноваженнями, а також в наявності особливих умов проведення конкурсного відбору його працівників, особливостей структури, наданні спеціальних повноважень та соціальних гарантій, зокрема особливих умов оплати праці, забезпеченні охорони особистих і майнових прав працівників Бюро фінансових розслідувань.

Діяльність Бюро фінансових розслідувань спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України.

Основними завданнями Бюро фінансових розслідувань є:

– Запобігання, попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності.

         – Участь у забезпеченні безпеки держави у фінансовій сфері, шляхом комплексної протидії тінізації економіки, масштабній недобросовісній конкуренції, витоку капіталу та іншим негативним явищам, що уповільнюють розвиток економіки в Україні та загрожують національним інтересам.

         – Підготовка пропозицій щодо формування державної політики у сфері комплексної протидії кримінальним правопорушенням, протидія яким віднесена до компетенції Бюро фінансових розслідувань та передача їх в установленому законом порядку на розгляд Кабінету Міністрів України через Міністра.

До того ж, відповідний орган володіє досить чітким та жорсткими гарантіями, наприклад: забороняється незаконно втручатися у здійснення повноважень працівників відповідного органу, підпорядкування посадових осіб лише безпосередньому керівнику. Забороняється втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, політичних партій, громадських об’єднань, інших юридичних осіб, а також фізичних осіб у діяльність Бюро фінансових розслідувань, з підстав, прямо не передбачених законом. Міністру чи будь-яким іншим посадовим особам Міністерства фінансів України забороняється давати будь-які письмові чи усні вказівки, доручення чи розпорядження посадовим особам Бюро фінансових розслідувань щодо конкретних кримінальних проваджень та/або оперативно-розшукових справ.

Крім того, передбачена ліквідація податкової міліції, а також підрозділів контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної Служби безпеки України.

 

Автор: Червяков Микита

Ця діяльність здійснюється завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

156 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *