Найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 15.07.2020 року

Верховна Рада України продовжує провадити законопроектну діяльність, а з її результатами Вас і надалі ознайомлює Юридична клініка, тому пропонуємо до вашої уваги найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 15.07.2020 року:

1. Законопроект3504. Проект Закону про медіацію.

Прийнято в першому читанні. Даним законопроектом передбачається законодавче врегулювання медіації в Україні. Проектом закону пропонується визначити права та обов’язки медіатора та сторін медіації, порядок проведення медіації, а також вимоги до договору про медіацію та до угоди про врегулювання конфлікту за результатами медіації.

Окрім того, законопроектом врегульовується статус медіатора та встановлюються вимоги до особи, яка бажає його набути. Вимоги торкаються освіти медіатора та його базової підготовки, зокрема практичного навчання медіації, називаються заклади, що здійснюватимуть підготовку у сфері медіації.  Також врегульовується питання ведення реєстрів медіаторів.

Проектом закону вносяться зміни до процесуальних актів законодавства з метою інтеграції медіації до системи правосуддя як засобу позасудового вирішення конфлікту.

2. Законопроект № 3642. Проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України, Закону України “Про статус народного депутата України”, Закону України “Про комітети Верховної Ради України” щодо підстав відсутності народних депутатів України на пленарних засіданнях Верховної Ради України та засіданнях комітетів Верховної Ради України.

Прийнято в першому читанні. Даним законопроектом передбачається внесення змін до чинного законодавства щодо уточнення підстав відсутності народних депутатів України на пленарних засіданнях Верховної Ради України та засіданнях комітетів Верховної Ради України. Окрім того, встановлюється обов’язок народного депутата у такому випадку повідомити у встановлений законом строк Голову Верховної Ради України шляхом подання заяви до якої додається копія документа на підтвердження неможливості бути присутнім на засіданні.

3. Законопроект № 3707. Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про виконавче провадження” щодо запровадження електронної форми виконавчого документу.

Прийнято. Даним законопроектом передбачається внесення змін до Закону України “Про виконавче провадження” щодо можливості видання виконавчого документу у формі електронного документа відповідно до вимог чинного законодавства.

Окрім того, зобов’язання щодо встановлення порядку пред’явлення до виконання виконавчих документів виданих у формі електронного документа покладаються на Міністерство юстиції України.

 

Огляд підготував:

Ромашко Олександр,

2 курс, ІПКЮ, 14 група.

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». 

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

112 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *