Найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 30.04.2020 року

Верховна Рада України продовжує провадити законопроектну діяльність в умовах карантину, а з її результатами Вас і надалі ознайомлює Юридична клініка, тому пропонуємо до вашої уваги найцікавіші законопроекти Верховної Ради України від 30.04.2020 року:

1. Законопроект № 3329-д. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19).

Прийнято за основу із скороченням строку підготовки. Даним законопроектом передбачається продовження строку незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по останній календарний день місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19). Це також стосується ненарахування пені та мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок.

Окрім того, проектом закону передбачається продовження звільнення від сплати ЄСВ за себе ФОП та особами, які провадять незалежну професійну діяльність на період з 1 по 31 травня 2020 року. Разом з цим, даним законопроектом  пропонується ряд заходів щодо оптимізації банківської діяльності в актуальних умовах. Зокрема, мінімальний розмір статутного капіталу банків зменшується з 500 млн. грн. до 200 млн. грн., продовжується строк дії Закону України “Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків”.

2. Законопроект № 2386. Проект Закону про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії.

Прийнято в першому читанні. Даним законопроектом передбачається запровадження порядку погашення заборгованості шляхом взаєморозрахунків, погашення чи списання заборгованості, відступлення права вимоги або заміни сторони у зобов’язанні, встановлення цільової надбавки до тарифу на розподіл електричної енергії місцевими електромережами операторам системи розподілу.

3. Законопроект № 3132. Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про Антимонопольний комітет України” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення системи органів Антимонопольного комітету.

Передано на повторне друге читання. Даним законопроектом передбачається внесення змін до Закону України “Про Антимонопольний комітет України”, Закону України «Про державну службу» та Закону України «Про запобігання корупції» в частині законодавчого закріплення повноважень Антимонопольного комітету України щодо здійснення оскаржень у сфері публічних закупівель. Окрім того, проектом закону передбачається формування Комісії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, встановлення вимог до такого формування та призначення уповноважених з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Також  Верховною Радою України було ратифіковано ряд міжнародних правових актів, зокрема договорів з Республікою Казахстан та Аргентинською Республікою. Також були прийняті рішення щодо приєднання України до Другого протоколу до Гаазької конвенції та Міжамериканської конвенції про виконання кримінальних покарань за кордоном.

 

Огляд підготував:

Ромашко Олександр,

2 курс, ІПКЮ, 14 група

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Висловлені в цій публікації думки необов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

170 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *