Нова позиція Верховного Суду!

 Новий день- нова цікава інформація! Читайте нову позицію Верховного Суду. 

 Уточнення порядку відшкодування шкоди за договором обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників наземних транспонтних засобів.

В постанові від 20 січня 2016 року у справі № 6-2808цс15 Верховний Суд України навів наступні висновки.
«Завдання потерпілому шкоди особою, цивільна відповідальність якої застрахована, внаслідок дорожньо-транспортної пригоди породжує деліктне зобов’язання, в якому праву потерпілого (кредитора) вимагати відшкодування завданої шкоди в повному обсязі кореспондується відповідний обов’язок боржника (особи, яка завдала шкоди). Водночас така дорожньо-транспортна пригода слугує підставою для виникнення договірного зобов’язання згідно з договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, в якому потерпілий так само має право вимоги до боржника – в договірному зобов’язанні ним є страховик.
04 липня 2018 року Великою Палатою Верховного Суду за результатами розгляду справи № 755/18006/15-ц було надано такі роз’яснення.
«Відповідно до статті 1194 ЦК України особа, яка застрахувала свою цивільну відповідальність, у разі недостатності страхової виплати (страхового відшкодування) для повного відшкодування завданої нею шкоди зобов’язана сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (страховим відшкодуванням).
З повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду у справі № 755/18006/15-ц можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/55159571.

Окрема думка студента-клініциста:
Андрій Цибулько , 3 курс:
“Якщо в минулому потерпілий мав право вимоги до боржника, яким за договором страхування ставав страхувальник, у випадку нестачі коштів на відшкодування шкоди в межах страхової суми виникали зустрічні вимоги з боку страхувальника до їх клієнта, адже відповідно до норм ЦК, шкода має бути відшкодована в повному обсязі. Роз’яснення Великої Палати Верховного Суду фактично систематизувало та уточнило порядок відшкодування шкоди як з боку страхувальника, так і зі сторони його клієнта. Отже, Велика Палата здійснила узагальнення практики з даного питання, що полегшить подальші спори в цій сфері.”

#в_ногу_з_практикою #нашновийпроект #практикавс #новіпозиції#нашідумки

Рудковська Мирослава

Автор : Рудковська Мирослава

426 переглядів

0 коментарів

Залиш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *